Enyhe veszteséggel nyitottak a tengerentúli indexek, ám a nap végére számottevő veszteséggel zártak. A Dow Jones 30-as index 145 pontot, 1,4 százalékot esett, és 10152 ponton zárt csütörtökön. A Nasdaq 36 ponttal, 1,6 százalékkal csökkent, míg az S&P 500-as 18 pontot, 1,68 százalékot veszítve 1073 ponton állt meg a kereskedés végén.
A visszafogott befektetői magatartásra a Fed szerdai előrejelzése adott okot, amelyben vontatott ütemű gazdasági növekedést helyezett kilátásba, és kihangsúlyozta a zéró-közeli kamatlábak még huzamosabb ideig való fenntartásának szükségességét. A kockázatkerülést erősítette az is, hogy a piacok figyelme Európában is az euróövezet pénzügyi problémái által jelentett kockázatokra terelődött vissza a régió gazdasági növekedési kilátásairól.
Az árfolyamveszteségeket a pénzügyi és kiskereskedelmi részvények vezették. A nap folyamán nyilvánosságra hozott kedvező makrogazdasági adatok nem tudták elvenni a Fed előző napi növekedési előrejelzésének az élét.
A tartós javak megrendelései májusban az elemzők által vártál lényegesen kisebb mértékben estek vissza, az első alkalommal benyújtott munkanélküli segélykérelmek pedig az elmúlt héten nem várt mértékben csökkentek, de ezek az adatok szinte teljes mértékben hatástalanok maradtak.
A pénzügyi papírokat az általános hangulatromlás mellett a szabályozás szigorításának lehetősége is megterhelte. A J.P. Morgan 2,7 százalékkal, a Bank of America 1,9 százalékkal gyengült. A kiskereskedelmi részvényeket a gyenge üzleti forgalmi adatok és eredményprognózisok rontották le. A Bed, Bath & Beyond 3,6 százalékkal gyengült, a Home Depot 2,1 százalékkal, a Wal Mart pedig 1,1 százalékkal.
A Nike részvénye 3,6 százalékkal gyengült, annak ellenére is, hogy 53 százalékkal javított negyedik pénzügyi negyedévi eredményén, mert eredmény-előrejelzése elmaradt a várakozásoktól.
MTI