3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Miközben a forint tovább erősödött a szerdai vágta után, a BUX irányt keresett.

Szerény mértékben ugyan, de tovább erősödött csütörtökön a forint az euróval szemben a bankközi devizapiacon.

A forint erősödése a magyar költségvetési, külső fizetési és növekedési mutatók javuló befektetői megítélésének tulajdonítható. A pénzpiacokon erősödik az a meggyőződés, hogy a Fitch Ratings és a Standard & Poor's után a harmadik nagy nemzetközi hitelminősítő intézet, a Moody's is befektetésre ajánlott kategóriába emeli a magyar adósbesorolást novemberi felülvizsgálata során.

Csütörtökön ezt a várakozást a Saxo Bank vezető makrogazdasági elemzője Christopher Dembik is megerősítette az MTI-nek adott interjúban. Elmondta: a gazdaság a már megtörtént felminősítések tanúsága szerint is egyre jobb állapotban van és a befektetők is kevésbé érzékenyek a politikai kockázatokra.

Itt a Google újabb nagy dobása

Az eurót este hét órakor 304,43 forinton jegyezték a kora reggeli 304,89 forint után, ami nagyjából megfelelt az előző esti árfolyamnak. Az eurót 305 forint alatt legutóbb tavaly májusban jegyezték.

A svájci frankkal szemben szintén erősödött kissé a forint, az árfolyam a kora reggeli 278,89-ről 278,44 forintra csökkent.

A dollárral szemben viszont gyengült a forint csütörtökön - a dollár jegyzése 272,28 forintról 272,83 forintra emelkedett - ami a dollár főbb devizákkal szembeni erősödésének tulajdonítható. Az euró árfolyama 0,43 százalékos gyengüléssel 1,1200 dollár alá csúszott, este hét órakor jegyzése 1,1160 dolláron állt.

Iránykeresés folyt a BÉT-en

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 87,46 pontos, 0,31 százalékos csökkenéssel, 28 399,59 ponton zárt csütörtökön.

A részvénypiac forgalma 7,4 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Kiss Mihály, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője az M1 aktuális csatornán elmondta: iránykeresés jellemezte a napot. Az OTP és a Mol nyomás alatt volt, a két papír mínuszban, a Richter és a Magyar Telekom viszont pluszban fejezte be a kereskedést, a BUX végül kis csökkenéssel zárt.

A Mol 145 forinttal, 0,83 százalékkal 17 335 forintra csökkent, 1,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 48 forinttal, 0,64 százalékkal 7408 forintra esett, forgalmuk 4,2 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,88 százalékkal 456 forintra erősödött, forgalma 247,6 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 12 forinttal, 0,21 százalékkal 5774 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!