Az utóbbi napok fokozatos javulása után csütörtök reggel ismét elromlott a hangulat a vezető ázsiai részvénypiacokon, miután az amerikai jegybank is a kockázatokra hívta fel a figyelmet szerda este. A befektetők ismét elkezdtek aggódni amiatt, hogy a korábban vártnál lassabb lehet a kilábalás a válságból.
9717 ponton állt nem sokkal a zárás előtt a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe, ez 1,29 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai értéknél. A többi vezető mutató sem dicsekedhetett sokkal jobb teljesítménnyel, a hongkongi Hang Seng például 0,6 százalékkal gyengült, a dél-koreai Kospi pedig 1,75 százalékkal esett vissza. 0,66 százalékot bukott a tajvani tőzsde mutatója, a pozitív kivétel viszont a Shanghai Composite lett, mely 0,85 százalékkal erősödni tudott.
A Fed szerdai ülésén változatlanul 0,25 százalékon hagyta az alapkamatot, ezzel továbbra is olcsó forráshoz juttatja a gazdaságot az utóbbi évtizedek legsúlyosabb válságában. A befektetők viszont ebből arra következtettek, hogy az amerikai jegybank sem bízik igazán a gyors kilábalásban, tovább húzódhat a gazdaság talpra állása.
A Fed-döntés mellett az ázsiai befektetők már a pénteken megjelenő októberi amerikai munkanélküliségi adatra várnak, hiszen a régió exportra termelő cégeit érzékenyen érinti az amerikai munkaerőpiac helyzete. Talán ennek is betudható, hogy a csütörtöki nap is a szokottnál óvatosabb kereskedéssel telt, a többség inkább kivárásra játszott.
Japánban a tőzsde gyengülése ellenére javítani tudott a Nissan, miután az autógyár bejelentette, hogy az előző negyedévben ismét nyereséges volt. A cég emellett a korábban vártnál nagyobb profittal számol az idei évre, ez elsősorban a kínai piacon tapasztalható megnövekedett forgalomnak köszönhető.
Az olaj ára éjjel ismét kicsivel 80 dollár fölé emelkedett, majd csütörtök reggel Ázsiában megint olcsóbb lett a nyersanyag, mely így visszaesett a lélektani szint alá.