Említésre méltó, egy százalék körüli eséssel zártak a tengerentúli tőzsdeindexek. A gyengülésben közrejátszott a rekordszintű költségvetési deficit, és a gyengülő kőolajár is.
A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 93 ponttal, 0,9 százalékos csökkenéssel 10197 ponton fejezte be a csütörtöki napot. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 18 ponttal, 0,8 százalékkal 2149 pontra gyengült. Az S&P 500-as mutatója esett a legtöbbet, a 11 pontos mínusz egy százalék feletti gyengülést jelentett, és 1087 pontra süllyedt.
A visszaesést elsősorban az energiaipari cégek részvényeinek a gyengülése okozta a kőolaj árának a hanyatlására. A gyengülést ugyanakkor részben fékezte a Wal-Mart Stores, a világ legnagyobb kiskereskedelmi cégének árfolyam emelkedése, miután a vártnál magasabb negyedéves adózott eredményt jelentett.
Csütörtök estig az egyik legnagyobb vesztes a Cisco volt. Ezt a Hewlett-Packard cégnek az a bejelentése okozta, hogy 2,7 milliárd dollárért felvásárolja a 3Com hálózatberendezés-gyártót és ezzel megerősödő versenytársat kap a Cisco.
Nem segítette a befektetői optimizmust az a hír sem, hogy minden idők ötödik legnagyobb havi szintű hiányával zárt az amerikai büdzsé októberben, amely a 2010-es költségvetési év első hónapja volt. Az októberi hiány 176,36 milliárd dollárt tett ki. Októberben még soha nem jegyeztek fel ekkora deficitet az amerikai költségvetésben. A szakértők kisebb, 150 milliárd dolláros deficitre számítottak. Mindez könnyen azzal a következménnyel járhat, hogy a gazdasági növekedést eddig tápláló kormányzati megrendeléseket visszafogják a jövőben, továbbá - a finanszírozás érdekében kibocsátásra kerülő – államkötvények komoly tőkét szívnak el egyrészt a vállalati kötvénykibocsátások, másrészt az értékpapírpiacok elől.