3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Múlt héten erősödtünk, hétfőn visszagyengültünk, tegnap picit korrigáltunk és ma várhatóan megállapodunk 275-277 között egy forgalom nélküli, csendes, talán unalmasnak is nevezhető kereskedésben, írják a Commerzbankos elemzők szerdai kommentjükben.

EUR/HUF (275,40 – 277,60): Aki még nem a fenyőfát kergeti, az találkozhat a legfrissebb magyar kiskereskedelmi statisztikával: az októberi fogyasztás 0,7%-kal alacsonyabb az előző évi adatnál. A szeptemberi 0,9%-os növekedéssel szemben, amely a "beindult a fogyasztás, inflációs veszély, kamatemelés szükséges" víziót vetítette előre, most pont a fordított reakciót válthatná ki. A kamatemelésen azonban már túl vagyunk, az árfolyamot pedig nem befolyásolta az adat. A teljes képhez érdemes lesz megvárni az év végi hasonló adatokat, azok alátámaszthatnák a válságból való kilábalás talán legfontosabb elemét jelentő fogyasztásnövekedést. Ha mégsem, akkor majd az adócsökkentés teszi meg a hatását jövőre. Addig is örülhetnek a carry trade-ben utazók, a magyar kamatfelár egyre vonzóbb, akár a régión belül is. Ezt fogja erősíteni a mai lengyel kamatdöntés is, mely minden valószínűség szerint 3,50%-on tartja az alapkamatot. Belka jegybankelnök tegnap tett nyilatkozata szerint 2011-ben Lengyelország 4%-ot meghaladó GDP növekedést lesz képes produkálni, anélkül, hogy ennek különösebb hatása lenne a maginflációra, mely jelenleg 1,2% (év/év). A cseh jegybankárok is összegyűlnek ma, de az alapkamatot várakozásaink (és a piaci várakozások) szerint 0,75%-on tartják. 2011 első negyedéve érdekes időszakot hozhat a visegrádi országok devizárfolyamainak és relatív kamatfelárainak tekintetében: erősödnek a cseh és lengyel kamatemelési várakozások, míg a magyar monetáris bizottság összetétele a „galambok” javára módosulhat.

EUR/USD (1,3080 – 1,3190): A karácsonyi lassulás a legfontosabb devizapárban is érzékelhető. Az USA és mai adathalmaza lesz a kereskedés középpontjában: harmadik negyedéves GDP, lakásértékesítési, jelzálogpiaci és fogyasztási adatok lesznek. Alapvetően nem számítunk rossz adatokra, de túlzott reakcióra sem az árfolyamban, a jelenlegi oldalazás eltolódhat 1,3100 felé, esetleg némileg alá.

CHF/HUF (220,00 – 222,00): Nem tesszük a fa alá, amit Svájctól kapunk az év vége felé. Az EURCHF már az 1,25-t vette célba és nem úgy tűnik, hogy az "ámokfutást" megállítaná az Unió még csak körvonalazódó tagállam-megmentési-stabilitási terve. Mielőbbi konkrétumok sokat segíthetnének az európai kockázatok megítélésében és akár a magyar devizahiteleseknek is, akik könnyen lehet, hogy a 220 feletti árfolyam terhével lesznek kénytelenek ünnepelni. (Lásd Gede Balázs technikai elemzését: Svájci frank: irány az új árfolyamcsúcs?)

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!