A nyitást követő visszafogott mínuszból a nap végére durva „kiárusítás lett”, így számottevő veszteséggel zártak kedden a New York-i értéktőzsde vezető indexei.
A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,96 százalék (185,68 pont) csökkenéssel 9310,52 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 2,00 százalékkal (40,17 ponttal) 1968,89 pontra gyengült. Az S&P 500-as mutató 2,21 százalékkal (22,58 ponttal) 998,04 pontra esett.
Szerény csökkenéssel indítottak a tőzsdemutatók, majd a pozitív tartományba lendítette őket az az adat, amely szerint augusztusban nőtt az amerikai feldolgozóipari termelés. A növekedés azonban kérész életű volt, mert durva beleadás jött. Az un. sell off olyan jól sikerült, hogy a DJIA a technikailag fontos 9500 és 9400-as szinteket is simán letörte. Ezek után könnyen elképzelhető, hogy a már augusztusban is prognosztizált korrekció előbb-utóbb valóban bekövetkezik.
Kedden különösen a banki részvények árfolyama csökkent, de a kőolaj árának egy dollárt meghaladó gyengülésére hanyatlottak az olajipari papírok is. A pénzügyi részvények közül a legnagyobb vesztes az AIG biztosító volt, amelynek az árfolyama közel 17 százalékkal esett. Ezt egyebek között az okozta, hogy a Sanford C. Bernstein rontott az AIG részvényminősítésén arra a várakozásra, hogy az állam csökkentheti a pénzügyi gondokkal küszködő cég közpénzekkel történő támogatását. Az AIG árfolyamának csökkenésében az is szerepet játszott, hogy még hétfőn egy szakértő felülértékeltnek tartotta a múlt héten közel 50 százalékkal drágult részvényt.
Nem segítette a befektetői hangulatot, hogy eközben az olajár is lejtőre került, és számottevően csökkent az ára, ráadásul a jen is erősödni kezdett, ami szintén az aggodalom jele az elemzők szerint.