A tőzsdemutatók gyengüléssel indítottak kedden az európai bankszektor romló kilátásai miatt gyengülő európai tőzsdék, valamint a lassuló kínai ipari termelés következtében a világgazdasági fellendülés ütemével kapcsolatos aggodalmak hatására.
Mintegy 30 perccel a kereskedés kezdete után azonban pluszba váltottak a tőzsdemutatók arra az adatra, hogy az amerikai feldolgozóipar már a tizedik egymást követő hónapban erősödött májusban, az amerikai építőipari kiadások pedig közel tíz év óta a legnagyobb mértékben nőttek áprilisban. Ezt követően erőteljes fel-le mozgás volt megfigyelhető a piacon, ám az indexek a pozitív tartományban tudtak maradni.
A kereskedés leállítása előtti órában azonban ismét mínuszra váltottak a tőzsdei mutatók. Az eladásokat az váltotta ki, hogy az államügyészség szerint jogi eljárást indíthatnak az olajtársaságok ellen, azt követően, hogy a BP továbbra is csak ígéri a Mexikói-öbölben bekövetkezett tragédia orvoslását, ám egyelőre a szivárgást nem tudták semmilyen módzserrel megállítani.
A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 1,11 százalékkal, 112 ponttal 10024 pontra csökkent. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 1,54 százalékkal, 34 ponttak 2222 pontra gyengült. A legnagyobb mértékben, 1,72 százalékkal az S&P 500-as mutató zuhant, mely 1070 ponton fejezte be a keddi napot.
Menedzsment Fórum