A reggeli pozitív nyitás után 11 órára már mínuszban állt a BÉT irányadó mutatója a BUX. A közel egy százalékos veszteség ugyan a miniszterelnök kora délutáni beszéde alatt mérséklődött, ám nem sikerült a BUX-nak pluszba kapaszkodnia. Igaz a veszteség is igen mérsékelt lett. Záráskor a BUX 21124 ponton állt, ami 68 pontos csökkenést jelent. A forgalom továbbra is igen élénk volt, közel 55 milliárdot tett ki
A következő napokra ugyanakkor némi optimizmust adhat, hogy mind a lapunk által megszólaltatott, mind az MTI által idézett elemzők pozitívnak értékelték az új kormány gazdasági programját. Így annak ellenére, hogy a tervezett intézkedések közül a „bankadó” az OTP-t is sújtani fogja az elmúlt napokban komoly eladói nyomás alatt lévő részvény kedden némileg fellélegezhetett.
A nagyobb forgalmú részvények közül jól teljesített az OTP és a Richter is. Előbbi részvényeiért zárásban 4925 forintot adtak, ami két százalékkal haladja meg a hétfői árat. A gyógyszergyári részvények 44 700 forintot értek a nap végén.
Gyengült ugyanakkor a Mol, az olajpapírra 17600 forinton született az utolsó kötés, ez 2,8 százalékos esést jelent. Nem jártak jobban a Magyar Telekom tulajdonosok sem, a részvények a nap végén 660 forintot értek, így 3,7 százalékkal lettek olcsóbbak.
Orbán sem tudta pluszba húzni a BUX indexet
Vegyesen teljesítettek a vezető részvények kedden a Budapesti Értéktőzsdén. Miközben az OTP és a Richter erősödött, a Mol és a Telekom lefele tartott. A BUX minimálisan csökkent.