További enyhe gyengüléssel zártak szerdán a New York-i értéktőzsde vezető indexei, miután a délután közzétett kedvezőtlen munkaerőpiaci és ipari megrendelési adatok tovább fokozták a gazdasági kilábalás fenntarthatósága feletti aggodalmakat.
A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,32 százalék (29,93 pont) csökkenéssel 9280,67 ponton zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója mindössze 0,09 százalékkal (1,82 ponttal) 1967,07 pontra gyengült. Az S&P 500-as mutató 0,33 százalékkal (3,29 ponttal) 994,75 pontra gyengült.
A kezdeti hangulatot az határozta meg, hogy a kereskedés indítása előtt ismertetett adat szerint augusztusban a várt 213 ezer helyett több, 298 ezer munkahely szűnt meg az amerikai magánszektorban.
Az amerikai munkaügyi minisztérium pénteken teszi közzé, hogy augusztusban miként alakult a foglalkoztatás a mezőgazdaságon kívüli ágazatokban.
Ugyancsak a szerdai tőzsdenyitás előtt hozták nyilvánosságra, hogy a Egyesült Államokban a mezőgazdaságon kívüli termelékenység 6,6 százalékkal nőtt a felülvizsgált adatok szerint a második negyedévben a tavalyi év azonos időszakához képest. Korábban 6,4 százalékos emelkedést jelentettek.
Alig mozogtak a tőzsdemutatókban nagy súllyal rendelkező olajipari papírok. Az amerikai energiaügyi minisztérium szerdán arról számolt be, hogy a múlt héten a vártnál kisebb mértékben csökkent az amerikai olajtartalék, ugyanakkor a vártnál jóval jelentősebben esett a benzintartalék. A két adat hatása a kőolaj árára gyakorlatilag kioltotta egymást.
Drágultak ugyanakkor az aranybányászattal foglalkozó cégek részvényei, miután három hónapja legmagasabb szintre, unciánként 980 dollár fölé emelkedett a nemesfém ára.
Szerdán vegyesen mozogtak a pénzügyi részvények. A Hartford Financial és az Aetna biztosítók árfolyama emelkedett, miközben folytatódott a Fannie Mae és a Freddie Mac jelzáloghitelezők részvényárának kedden elkezdődött lejtmenete.