Vegyesen zártak a tengerentúli tőzsdeindexek, míg a Dow Jones tovább olvadt, addig a Nasdaq és az S&P javítani tudott.
Dow Jones a keddi napot 9,771 ponton zárt, 17 ponttal a hétfői értéke alatt, ami 0,2 százalékos gyengülésnek felel meg. Emelkedést mutatott ugyanakkor a másik két fontos mutató, a Nasdaq 0,4 százalékkal, 8 ponttal ment fentebb, és 2057 ponton zárt. Míg az S&P 500-as 2,5 ponttal 1045-re kúszott fel.
A befektetői bizalmat még a nap elején egyes nagyobb európai pénzintézetek stabilitásával kapcsolatos aggodalmak, valamint az EU-Bizottság által a banki szektoron végzett stressz-teszt nem túl biztató megállapításai rendítették meg.
Az amerikai ipari megrendelések elemzői várakozásokat meghaladó növekedését mutató adatok már elegendőnek bizonyultak a bizalom helyreállítására. A befektetői bizalom már hetek óta erőteljesen ingadozik, mivel szaporodnak az arra utaló jelek, hogy a világgazdasági fellendülés üteme el fog maradni a korábban felételezett mértéktől, tekintettel az állami gazdaságösztönző programok belátható időn belüli leállításának elkerülhetetlenségére. Mindezek a kétségek világszerte éles árfolyam-kilengéseket idéztek elő a tőzsdéken.
A kereskedés fő vonulata a "biztonság keresése" volt kedden, erősítve a dollár árfolyamát, és keresletet támasztva az állampapírok iránt. Az árfolyamcsökkenés a részvények legszélesebb körére kiterjedt.
Egyedi hírek alapján voltak árfolyam-emelkedést mutató papírok is: a Stanley Works és a Black & Decker Corp. részvényei erősödéssel üdvözölték a két szerszámgépgyártó egyesülési tervét. A Black & Decker részvénye 23,2 százalékkal, a Stanley Works részvénye 4,3 százalékkal erősödött.
Sokat segített az is, hogy ismét magára találtak a nyersanyagárak, az olajár közel két százalékkal erősödött.