3p

Erőteljes fordulatot vett az amerikai jegybank: idén már nem várható kamatemelés, sőt, a befektetők egyéves időtávon kamatcsökkentést prognosztizálnak.

Az amerikai jegybank lépése azt jelenti, hogy a Fed elérte a kamatemelési ciklus végét, és ismét a piacok támogatása kerül a fókuszba, ami egyúttal az MNB számára is kedvező lehet az alacsony kamatszint további fenntartásához. Mindez leginkább a részvények és a feltörekvő piac számára kedvező – elemezte a monetáris fordulat várható hatásait a K&H Alapkezelő.

Komoly fordulatot vett az amerikai jegybanki politika, ugyanis tavaly decemberben még két kamatemelést terveztek az idei évre, a szerdai kamatdöntő ülésen azonban – a befektetői várakozásokkal összhangban – elvetették a további szigorítást. Ezzel erőteljes üzenetet küldtek a piacoknak, hogy szükség esetén a döntéshozók gyorsan és rugalmasan reagálnak a gazdasági változásokra. Jövőre ugyan még továbbra is egy kamatemelést prognosztizál a Fed, a befektetők azonban már arról is lemondtak. Sőt, egyéves időtávon belül 50 százalékos esélyét látják egy kamatcsökkentésnek. Ez pedig azt jelenti, hogy a Fed elérte a kamatemelési ciklus tetejét.

"A Fed irányváltása összességében pozitív jelzés a piacoknak, így javulhat a befektetői hangulat, ami az első negyedévben fokozatosan romló várakozások szempontjából fordulópontot jelenthet. A rövid távon hangulatjavulás hatása azonban csak akkor lehet tartós, ha ennek hatására a következő hónapokban a gazdasági kilátások is javulni tudnak" – tájékoztatott Kovács Mátyás, a K&H Alapkezelő szenior portfólió-menedzsere.

Ismét távolodott az MNB kamatemelés

"Az MNB számára is pozitív lehet a Fed lépése, így ugyanis ismét nincs nyomás a magyar jegybankon, hogy szigorításba fogjon, amit az elmúlt hetek látványos forint erősödése miatt enyhülő inflációs nyomás is támogat. Jövő héten ezért leginkább csupán egy jelzésértékű döntésre, vagy annak előkészítésére, a jelenleg -0,15%-os egynapos jegybanki betéti kamat mérsékelt emelkedésére lehet számítani" – mondta a befektetési szakember.



Jöjjön el a 2019-es év egyik legizgalmasabb KKV-eseményére! Több mint 50 előadó és panelbeszélgetés-résztvevő 5 szekcióban! Hogyan tudják kihasználni a magyar KKV-k a digitalizációban rejlő lehetőségeket, és miből tudják ezt finanszírozni? A geopolitikai kihívások, a Brexit és a kereskedelmi háború tükrében mi vár a magyar KKV-kra?
Néhány név az előadók közül: MAGYAR LEVENTE - Külgazdasági és Külügyminisztérium, miniszterhelyettes - JAKAB LÁSZLÓ - Innovációs és Technológiai Minisztérium, miniszteri főtanácsadó - FÁBIÁN GERGELY - Magyar Nemzeti Bank, igazgató - WOLF LÁSZLÓ - OTP Bank, vezérigazgató-helyettes - JELASITY RADOVAN - Erste Bank, vezérigazgató - BALOG ÁDÁM - MKB Bank, elnök-vezérigazgató - HEGEDÜS ÉVA - Gránit Bank, elnök-vezérigazgató - BÚZA ÉVA - Garantiqa, vezérigazgató - RASKÓ GYÖRGY - agrárközgazdász - SALGÓ ANDRÁS - BMW Group Magyarország - FERNBACH ZOLTÁN - Mercedes-Benz Hungária Kft., Hálózatfejlesztési és tréning igazgató - LAUFER TAMÁS - IVSZ, elnök
*/

A Fed döntése összességében a részvénypiac számára kedvezhet, míg a kötvények kilátásai nagyon korlátozottak. Az amerikai kötvénypiacnak ugyan jót tett az elmaradt kamatemelés, az európai kötvényhozamok azonban továbbra is padlón vannak, így középtávon nem várható jó hozam. Jelenleg a feltörekvő piacok lehetnek leginkább izgalmasak befektetési szempontból, mivel az aktuális gazdasági folyamatok – a kínai élénkítés, a kereskedelmi háború mérséklődése, a Fed támogatása – leginkább őket támogathatja.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!