2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A befektetési alapok között most nemzetközi és hazai viszonylatban is az ingatlanalap a legnépszerűbb. A BAMOSZ adatai alapján idehaza májusban további nettó 32 milliárddal nőtt az ingatlanalapok kezelt vagyona, ezzel pedig már átlépték az 1200 milliárd forintos határt. Számos lehetőség érhető el a hazai piacon, de vajon hogyan teljesítenek ezek és mi alapján érdemes választani?

Az 1 éves hozamadatok összehasonlításánál elég nagy szórás fedezhető fel, így érdemes megvizsgálni néhány jellemzőt. A közvetlen befektetési kategóriában a nyilvános nyílt végű alapok között földrajzi kitettségben nincs eltérés, hiszen mindegyik a hazai piacon kezeli ingatlanvagyonát.


Ha a devizanemeket és devizális kitettséget vizsgáljuk azonban már komoly különbségeket fedezhetünk fel. A 10% feletti hozamot nyújtó Raiffeisen Ingatlan Alapok elérhetőek forintban, euróban és amerikai dollárban is, így ezeknél a különböző mértékű devizakitettséget sohasem tudjuk kizárni, hiszen még a forintban vásárolható sorozat mögött is euró- magyar forintos devizaügyletek állnak. Az ilyen típusú kockázatok a svájci frankos devizahitelek óta igen érzékenyen érintik a magyar befektetőket.


Az egy éves viszonylatban közel 10%-os hozamot elérő Duna House Magyar Lakás Ingatlanalapnál nem számottevő mértékű a devizakitettség, azonban egyetlen dologban különbözik a többi alaptól. A Duna House alapja az első olyan magyar nyilvános ingatlan befektetési alap, amely túlnyomó́ részt lakó ingatlanokat tartalmazó́ ingatlan portfoliót hozott létre, szemben a többi alap kereskedelmi, ipari, iroda ingatlanokat felölelő ingatlanvagyonával. A lakóingatlanokból álló portfolió könnyebben értelmezhető az átlagos befektetők számára, mint az irodaházak, ipari ingatlanok ismeretlen világa. A lakóingatlanok piaca pedig nagyon jól teljesített az elmúlt években, ezt a számok és a Duna House alap teljesítménye is bizonyítják.

Az alap befektetési jegy árfolyama jelenleg 12 ezer forinthoz közelít. Az alap éves hozama a BAMOSZ által június 21-én publikált adatok alapján 9,75%. Aki a bevezetés pillanatában csatlakozott az alaphoz, már közel 20%-os hozamot profitálhatott. Az ingatlanalapoknál a javasolt befektetési idő minimum 2-3 év, ami a befektetési célú ingatlanvásárlás átlagos átfutási idejéhez viszonyítva rövidebb elkötelezettséget jelent.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!