Több mint 6200 milliárd forint értékű megtakarítást kezelnek
A befektetési alapok szerepe a megtakarítások között nagyon fontos, tőkéjük a Bamosz adatai szerint tavaly is tovább nőtt, mintegy 6200 milliárd forintra. E hatalmas megtakarítás-tömeg az ágazatnak kiemelt jelentőséget ad, és fontossá teszi, hogy az alapokat és kezelőiket szakmailag értékeljék, díjazzák. A díjakat már az ötödik egymást követő évben osztotta ki a Privátbankár.hu március 22-én egy ünnepélyes gála keretében.
Díjak a legkiválóbbaknak
Az Év Alapkezelője 2018-ban az OTP Alapkezelő, az Év Portfóliómenedzsere pedig Szalma Csaba (OTP Alapkezelő). Az Év Feltörekvő Portfóliómenedzsere Pálfi György (AEGON Alapkezelő) lett. Ez utóbbi kategóriában a 35 év alatti jelöltek között dőlt el a verseny. A fenti díjakat a szakma és a nagyközönség szavazatai alapján lehetett elnyerni.
A Budapesti Értéktőzsde különdíját, az Év Legjobb Hazai Részvénybefektető Alapja címet a K&H Navigátor Alap (K&H Befektetési Alapkezelő) kapta.
Objektív számítások alapján különböző piaci kategóriákban 17 további díjat osztottak ki konkrét befektetési alapok számára. Ezek közül az OTP Alapkezelő 4, az Aegon és a Hold (korábban Concorde) Alapkezelő 3-3 díjat nyert el, az Erste Alapkezelő kettőt. Díjat nyert a CIB Alapkezelő, a Diófa Alapkezelő, a K&H Alapkezelő, az MKB-Pannónia Alapkezelő és a Raiffeisen Alapkezelő egy-egy alapja is. A nyertes alapok teljes listája itt található.
A Privátbankár.hu Klasszis díj egyfajta megkülönböztető jelzés, amely segíthet a befektetőknek kiválasztani a rendkívül széles befektetésialap-palettáról a legkiválóbb termékeket.
Összetett módszertan alapján hasonlították össze az alapokat
Az alapok teljesítményének értékelésénél pusztán a hozam figyelembe vétele nem elegendő, hiszen nem mindegy az sem, milyen kockázat mellett érték el az eredményt. A Privátbankár.hu ezért összetett, hozamot és kockázatot (hozamszórást) is figyelembe vevő mutatókat dolgozott ki a szakma által is elfogadott és elismert módszertan alapján. (Ezek leírása itt található.)