Az IceContact 3 elődjéhez képest kilenc százalékkal jobb kezelhetőséget biztosít száraz útfelületen és hét százalékkal nagyobb a vízre felúszással szembeni ellenállása. Jeges úton való tapadása pedig három százalékkal javult az előző generációhoz képest. Azáltal, hogy a szögeket a vulkanizálás során, a gyártási szakaszban rögzítik az abroncsra, a Continental gyakorlatilag kizárta annak a lehetőségét, hogy bármelyik szög kiessen a futófelületből. A gyártás kezdeti fázisában a Continental 77 változatot tervez gyártani a 14 és 21 colos felni méretben, amelyek között lesznek SSR defekttűrő, ContiSilent és ContiSeal technológiával ellátott abroncsok is.
Az új gumiabroncs egy komoly technológiai ugrást jelent az iparágnak, a kulcs pedig az innovatív szögelési technológiában, a kifejezetten az északi tájakra jellemző rendkívül alacsony téli hőmérsékletekhez alkalmazkodó gumikeverékben és a speciális irányú mintázatban rejlik.
Az új TwinStud koncepcióval a Continental mérnökei két különböző formájú szöget kombináltak egy gumiabroncsban. A fejlesztés során a szögeket egy számítógépes algoritmus által meghatározott mintázat szerint helyezték el a futófelületen. A jármű haladása közben a szögpárok közül az egyiket arra tervezték, hogy kifejezetten gyorsulás és lassulás közben biztosítson tapadást, míg a másik kanyarodás közben dolgozik. Ezzel csökken a féktávolság és még pontosabb kezelést tesz lehetővé a hirtelen irányváltással járó manőverek során.
Az IceContact3 gumikeverék kifejlesztése során figyelembe vették a szögek megfelelő rögzítését is, ennek érdekében például repceolajat adtak hozzá. Ennek eredményeképpen az IceContact 3 kiemelten nagy tapadást tud elérni havas és latyakos utakon egyaránt. A blokkok között lévő széles árkok gyorsan felveszik a vizet és elvezetik az abroncs oldalai felé, ezért széles érintkezési felületet hagynak az abroncs és az aszfalt között. A fejlesztőmérnökök emellett több lamella alkalmazásával növelték a gumiabroncs havas úton történő kezelhetőségét.