"Magánellátásból nem lehet beutalni állami vizsgálatokra beteget, sőt ugyanaz az orvos sem vizsgálhatja az adott beteget a magánellátásban és az állami ellátásban egyaránt. Tehát, ha mondjuk Kiss doktor a régió egyetlen még Magyarországon dolgozó fejlődésneurológusa, akihez a megyei kórházban másfél éves várólista van, de rendel magánellátásban is, ahol csak kettő hónapot kell várni, nem utalhatja a magánellátásból további állami ellátásba végzendő vizsgálatokra a beteget. De még csak magához sem hívhatja vissza a kórházba, hogy onnan utalja tovább, vagy vizsgálja ki, mert nem engedi a jogszabályi környezet" - mutat rá Kunetz Zsombor legfrissebb Facebook-posztjában egy újabb ellentmondásra, aminek a betegek isszák meg a levét.
Tehát, mint írja, Kiss doktor egyszerűen nem láthatja el azt a beteget az állami ellátásban, akit már magánellátás keretében látott, akkor sem, ha ő az egyedüli ellátó a fél országban.
"Különösen fájó ez a probléma egy tumorgyanú esetén, ahol a beteg visszakerül a startkockára a háziorvoshoz, hogy ő utalja be az állami ellátásban elérhető szakellátásra, amire ugye megint addig kell várni, míg jó eséllyel inoperábils lesz a daganat, vagy meghal a beteg" - teszi hozzá a szakértő.
Véleménye szerint így működik az egészségügyi kinevet a végén (biztos nem a beteg), hacsak nincsenek ilyen tökös orvosok, akik hajlandóak csalni.