3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A megregulázott Booking vagy az Airbnb által így fenntartható lehetne a városok élhetősége, mivel már nagyon elfajult a helyzet.

Szigorúbb szabályozással lépne fel az Európai Unió a rövid távú szálláskiadásokkal kapcsolatos csalások ellen. A rövid távú lakáskiadás népszerűvé válásával az egész világban megnőtt az illegális tevékenységek száma, ez ellen lépne most fel az Európai Unió egy új, az átláthatóságot javító szabályozással – írta közleményében az Európai Parlament, amit a 24.hu szemlézett.

A bérelhető apartmanok egyre népszerűbb szálláslehetőségnek számítanak a nyaralásnál, és ezek a szolgáltatások olyan oldalakon keresztül, mint a Booking vagy az Airbnb bárki számára könnyen elérhetők.

A városok küzdenek az illegális szállásbérlések robbanásszerű elterjedésével. Ez negatívan befolyásolja a városok élhetőségét és megfizethetőségét szerte Európában – nyilatkozta a Zöldek/Európai Szabad Szövetség képviselőcsoport egy tagja, Kim Van Sparrentak, a javaslat parlamenti felelőse.

„Mindezidáig a lakásbérlési platformok megtagadták, hogy megosszák az adatokat, ezzel ellehetetlenítve a szabályok betartását. Szerencsére ezzel a jogszabállyal pontot teszünk ennek a végére, és visszaadjuk az ellenőrzést a városok kezébe.”

Az új szabályozás lényege, hogy több információ átadására kötelezze a rövid távú lakáskiadással foglalkozó online platformokat azokban az országokban, melyek ezt megkövetelik, ezzel segítve a helyi hatóságokat – idézi a közlést a 24.hu.

Az Európai Parlament és az Európai Tanács megegyezése szerint a főbérlőknek ingyenesen vagy egy kisebb díj fejében regisztrálniuk kellene ingatlanjaikat, ezt követően egy regisztrációs számot kapnának – ez lenne szükséges az ingatlanjaik kiadásához. A kód biztosítaná, hogy a hatóságok ellenőrizni tudják az apartmanok megadott adatait, így akadályozva a visszaéléseket.

Ezen kódot az online platformoknak az oldalukon is elérhetővé kell majd tenniük, hogy a felhasználók azonosíthassák az adott ingatlant. A lakáskiadók tevékenységéről gyűjtött adatokat ezentúl egy egységes oldalon kell majd havonta közzétenni, ebből statisztikák készülnének, amit a helyi hatóságok használnának fel a turizmus fejlesztéséhez.

A szabályozással kapcsolatban a következő lépés, hogy az EP és a tanács hivatalosan is elfogadja a szöveget, ezt követően a tagállamoknak 24 hónapjuk lesz, hogy bevezessék a regisztrációs rendszert.   

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!