Az igazságügyi bizottsághoz benyújtották „Az internetes agresszió visszaszorításáról” szóló törvényjavaslatot, amely hivatalossá válik, ha a bizottság továbbítja azt az Országgyűlésnek. A tervezet szerint egyéves szabadságvesztéssel büntethető az, aki kommentben más személyek halálát vagy kínzását helyezi kilátásba, derül ki a Telex cikkéből.
A javaslat szerint vétségnek minősül és egy évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható az, aki nyilvánosan kommentben olyan kifejezést, ábrázolást vagy médiatartalmat oszt meg, amely erőszakos, halált okozó vagy különösen kegyetlen cselekményre buzdít. Az indoklás kiterjeszti a védelem körét nemcsak egyénekre, hanem közösségekre is.
Kivételt képeznek a művészeti, tudományos, oktatási vagy ismeretterjesztő célú közlések, illetve a történelmi és aktuális eseményekről szóló tájékoztatások, feltéve, hogy ezek nem alkalmasak félelemkeltésre.
A jogalkotó egyértelművé teszi, hogy az erőszakos, halált kívánó közlések nem részei a véleménynyilvánítás szabadságának. Az indoklás hangsúlyozza: ahogy a szabadság nem terjed ki a valótlan tényállításokra és az emberi méltóság megsértésére, úgy a gyűlöletkeltő és félelemkeltő közlésekre sem.
A törvényjavaslat külön kitér arra, hogy egy ilyen tartalmú komment lájkolása nem minősül jogsértőnek, ám annak széles körű megosztása már problémás lehet. Az internetes sajtótermékek számára kötelező lesz szabályzatot készíteni, és hatékony intézkedéseket bevezetni a gyűlöletkeltő és méltóságsértő hozzászólások ellen. E szabályzatokat a Médiatanács ajánlásai alapján kell megalkotni, a betartásukat pedig a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Hivatala ellenőrzi.
A törvény bizonyos részei sarkalatosak, így kétharmados többség szükséges az elfogadásukhoz. A javaslat szerint a törvény 2025. január 1-jén lép hatályba.