3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ismét a Nyugatot vádolta, amiért támogatja Ukrajnát.

„A nemzetközi terrorizmus (Ukrajna - a szerk.) valódi háborút indított Oroszország ellen, de mi visszavágtunk” – mondta Vlagyimir Putyin tizenhárom perces beszédében, amiben először megemlékezett a második világháború szovjet és nyugati hőseiről és az áldozatokról. Ezután szinte azonnal elővette a jól ismert orosz propaganda-elemeket és igyekezett erőt sugározni, ám ezúttal nem gesztikulált, mint legutóbb, amikor az elcsatolt négy ukrán megye vezetőit fogadva magasba emelt kézzel jelezte: győztek.

Most, a Győzelem napi ünnepségen visszafogottabb volt, de megismételte: a nyugati elit fogva tartja Ukrajnát és Oroszország nem hagyhatja, hogy „a nemzetközi terrorizmus elvegye azt, ami a miénk, Donbaszt”. Azt állította, hogy a Nyugat diktálni akar, rá akarja erőszakolni akaratát és nézeteit az orosz népre és az igazi hősöket megszégyenítve akarja megfélemlíteni az oroszokat”. 

Putyin szerint russzofóbia lett úrrá a nyugaton, de Oroszország számára sem nyugaton, sem keleten nincsenek barátságtalan vagy ellenséges népek, hiszen "az emberek túlnyomó többsége, beleértve az oroszokat is, békés, stabil és szabad jövőt szeretne."

Megerősítette, hogy az ország vezetése kitart és továbbra is segíti a fronton harcolókat. Ebben mögötte van az egész oroszországi lakosság, ráadásul a szovjet időket idézve a Független Államok Közössége is – vagyis a Putyin-rendszer hű szövetségesei, néhány egykori szovjet tagköztársaság.

„Nincs erősebb és fontosabb, mint az egységünk és a hazaszeretetünk. Előre, a győzelemért! Hurrá!” - zárta beszédét Vlagyimir Putyin.

Idén a tavalyihoz képest legalább ezer fővel kevesebb, mintegy 10 ezer katona vonult végig a Vörös téren a Történelmi múzeumtól a Vaszilij Blazsennij székesegyház irányába. Összesen 125 technikai eszközzel igyekezték azt sugallni, hogy semmi sem változott és Oroszország ugyanolyan erős, mint volt a második világháborúban. A CNN előzetes tudósításában megszólaltatott amerikai szakértő szarkasztikusan megjegyezte: a hiányzó tankok nyilvánvalóan a fronton vannak, mert Vlagyimir Putyinnak ma nagyobb szüksége van rájuk ott.

A Lenin mauzóleumnál felállított emelvény előtt az orosz elnök a hét legközelebbi szövetségesével, a belarusz, a kazah, az örmény, a kirgíz, a tádzsik és az üzbég elnökkel együtt szemlélte a menetet. A térre egyébként csak a kiválasztott, 6-7 ezer ember mehetett be, mindenki más csak tévén nézhette a parádét.

A járműveken feszítő parancsnokok mellett ott lobogott a Lenin portréval ellátott szovjet vörös lobogó, a téren rengeteg vörös csillag és más szovjet relikvia, akárcsak sok más orosz város közterületein. Több mint 20 városban viszont a városvezetők – nyilván központi utasításra- lemondták a megemlékezéseket, biztonsági okokra hivatkozva, ezek zöme Ukrajnához közeli település. Idén elmaradt a légi parádé, vagyis nem húztak el repülőgépek vagy helikopterek a tér felett, a hogy tavaly sem. 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!