A jelenlegi helyzet ugyanis jogilag nem teljesen tisztázott: reklámozni lehet ugyan a fogadóoldalakat, de játszani rajtuk illegális. Ennek ellenére mégis több százezren próbálnak szerencsét nálunk is a neten, a külföldi országok büdzséjét gazdagítva ezzel.
A külföldön (és nemegyszer off-shore paradicsomban) bejegyzett cégek csak "otthon adóznak", így a magyar fogadók pénze a külföldi cégek profitját, illetve más országok büdzséit gyarapítják. Ezen a helyzeten szeretne változtatni a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ), amely úgy kalkulál, hogy a megfelelő szabályozással 15 milliárd forinttal is gyarapodhatna a magyar költségvetés.
A fogadásnak állami monopóliumnak kell maradnia, ahogy azt az Európai Unió korábban már ki is mondta. Nyugaton már tavaly elindult a szabályozás kísérlete, Olaszországban már blokkolják a nem olasz szerencsejáték oldalakat, és csak olasz oldalakon lehet fogadni - mondta el a lapnak Schreiber István, az MSZSZ elnöke. Közölte: Magyarországon becslések szerint 300-600 ezren fordulnak meg rendszeresen a külföldről működtetett oldalakon, amelyeknek a felfutása az elmúlt öt évben már folyamatos volt.
A szövetség elképzelései szerint csak ellenőrizhető és szankcionálható, és legalább tíz éve szerencsejáték-szervezéssel foglalkozó hazai cég szervezhetne ilyen játékot, csak magyar ügyvezetővel - olvasható a Népszavában.
MTI