4p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A vállalkozási mérlegképes könyvelői képzés olyan személyeknek ajánlható, akik jelenleg is pénzügyi -, számviteli területen dolgoznak, de él bennünk a tudásvágy és szeretnének olyan új ismeretekre szert tenni, amelyekkel kicsit magasabbra léphetnek azon a bizonyos ranglétrán.

A vállalkozási mérlegképes könyvelői szakképesítést, most egy 320 órás tanfolyamon lehet elsajátítani, amely képzésen a következő modulok segítik az ismeretek bővítését: jogi feladatok a gyakorlatban, gazdasági és vezetési feladatok a gyakorlatban, pénzügyi feladatok ellátása, adózási feladatok ellátása, számviteli feladatok a gyakorlatban, számviteli szervezési feladatok a gyakorlatban, elemzési-ellenőrzési feladatok ellátása. 

Milyen feladatokat tudnak ellátni azok, akik részt vesznek a képzésen? Olyan feladatokat, amelyek a számlarendhez, könyvvezetéshez és beszámoló készítéshez szükséges szabályzatok elkészítéséhez, illetve rendszeres karbantartásához kapcsolódnak. 

Milyen munkakörök tölthetők be ezzel a képesítéssel?

Azok, akik elvégzik a vállalkozási mérlegképes könyvelő képzést, sok új munkakör betöltésére lesznek alkalmasak. Ilyen például a számviteli ügyintéző (számviteli ügyintéző, analitikus könyvelő, főkönyvi könyvelő, készlet - és anyagnyilvántartó), pénzügyi ügyintéző (pénzügyi ügyintéző, bérszámfejtő, pénztáros, számlaellenőr), adatrögzítő, kódoló (adatrögzítő), könyvelő (analitikus könyvelő). További munkakörök, amelyek betölthetők a megszerzett végzettséggel: bérelszámoló (bérelszámoló), készlet - és anyagnyilvántartó (készlet - és anyagnyilvántartó), számviteli - és pénzügyi tevékenységet folytató egység vezetője (számviteli egység vezetője), kontroller (kontroller, belső ellenőr), szervezetirányítási elemző, szervező (szervezetirányítási vezető). A kontrollerképzésre csak felsőfokú végzettség esetén lehetséges jelentkezni. A mérlegképes könyvelő tanfolyam résztvevőinek részletfizetési lehetőséget is biztosítanak a tanfolyam szervezői. 

A vállalkozási mérlegképes könyvelő OKJ képzés a következő városokban indul: Budapest, Győr, Kaposvár, Kecskemét, Miskolc, Pécs, Szeged, Székesfehérvár, Szekszárd, Tatabánya és Veszprém. 

Mit kell tudnia egy vállalkozási mérlegképes könyvelőnek?

A vállalkozási mérlegképes könyvelőnek sok-sok készségre és képességre van szüksége, hogy a feladatait teljes körűen el tudja látni. Mutatjuk azt a 16 kompetencia területet, amelyben egy mérlegképes könyvelőnek otthonosan kell mozognia: 

  1. Olyan feladatok ellátása, amelyek a pénzforgalommal kapcsolatosak. 
  2. Elő kell készítenie és le kell bonyolítania a befektetési és finanszírozási pénzügyi döntéseket.
  3. Ki kell alakítania a vállalkozás költség elszámolási rendszerét.
  4. A mérlegképes könyvelő feladata megítélni a vállalkozás pénzügyi helyzetét. 
  5. A mérlegképes könyvelőnek tudnia kell alkalmazni az adójogszabályokat és értenie kell az adóbevallás összeállításához, illetve az adóellenőrzéssel összefüggő feladatok ellátása is a feladatai közé tartozik. 
  6. Olyan feladtok ellátásában is kompetensnek kell lennie, amelyek az alapítással, az átalakulással, a felszámolással és a végelszámolással kapcsolatosak. 
  7. A jogszabályokat nem csak ismernie kell, de tudnia kell azokakat alkalmazni és a konszolidált beszámolók összeállításában is közre kell működnie. 
  8. A számviteli törvény előírásait alkalmazva, össze kell állítania a vállalkozás számviteli politikáját és az egyéb előírt számviteli szabályzatokat, illetve a vállalkozás számlarendjét is. 
  9. A mérlegképes könyvelő, a számítógépes programcsomagokat is használni tudja. 
  10. Közreműködik a főkönyvi és analitikus nyilvántartási rendszer, alrendszerek információs rendszerének kialakításában.
  11. Képes a főkönyvi és analitikus nyilvántartásokat vezetni. 
  12. A mérlegképes könyvelő nem csak a vállalkozás működését vizsgálja, de az ok-okozati összefüggések megismerése is a feladatai közé tartozik. 
  13. Sajátos értékelési előírásokat is alkalmaz. 
  14. Részt vesz a tulajdonosi és a belső ellenőrzési feladatok ellátásában. 
  15. Összeállítja a vállalkozás beszámolóját, üzleti jelentését. 
  16. Elemzi az erőforrásokkal való gazdálkodást. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!