A legutóbbi Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint egészen 2022-ig biztosított a fedezet a Puskás Stadion építésére. A hétfői közlönyben megjelent határozat szerint
- idén és jövőre vissza kell pótolni a beruházástól még tavaly elvett 59,3 milliárd forintot,
- emellett 2018-ban 40,645 milliárdot kell biztosítani az építkezéshez,
- 2019-ben pedig 65 058 milliárdot.
- 2018-2022 közötti időszakra a fejlesztési miniszter 130,8 milliárd forint értékben vállalhat éven túli kötelezettséget, amiből az építtető, Nemzeti Sportközpontoknak 127,6 milliárdot kell vállalnia. (Ezzel a tétellel kapcsolatban felmerül a kérdés, hogy ha 2019-ben elkészül az aréna, a kötelezettségvállalás miért 3 évvel tovább tart?)
- a stadion 65 000 férőhelyes lesz (a tervekben még 67 155 férőhelyről esett szó)
Korábbi hírek szerint a stadion teljes bruttó építési költsége 183,35 milliárd forint lesz, melyből a nettó érték 142,85 milliárd, az áfatartalom pedig 40,5 milliárd. Csak emlékeztetőül: 2011-ben még 35 milliárdos projektről beszéltek az érintettek.
A slusszpoén a történetben, hogy úgy tűnik, a költségekből kifelejtették a megfelelő számú parkolóhelyek megépítését, ami teljesen egyértelműen a beruházás része lenne. A Skardelli György tervező által megadott információk szerint 566 darab lesz belőlük az épületben, a tervmódosításkor kötött szerződésben „kb. 600” szerepel.
A hatályos jogszabály viszont hasonló funkciójú épületeknél 15 nézőnként követel meg egy parkolóhelyet, ami a durván 67 000 ezres kapacitás esetében 4 466 darabot jelent, azaz majd 4 000 hiányzik.
A kiviteli tervben szereplő parkolók kizárólag a sportolóknak, VIP-vendégeknek és egyéb hivatalos személyeknek lesznek fenntartva. A tervmódosítás szövege szerint „a nézők parkolása várhatóan az istvánmezei területtől átellenben lévő vasúti terület felett kialakítandó parkoló lemezeken lesz biztosítva”.
Napközben a Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja is pontosított a beruházással kapcsolatos összegeket. Közlésük szerint
Az új Puskás Ferenc stadion építési költsége változatlanul nettó 142,85 milliárd forint, a beruházás áfatartalma 40,5 milliárd forint, amely visszakerül a költségvetésbe, így nem minősül kiadásnak. Az építési ajánlat további öt százalék tartalékot tartalmaz, amelynek felhasználása kizárólag előzetes megrendelői engedély esetén lehetséges. A kormányhatározat negyedik pontjában a kormány nem pluszforrásról, hanem a szükséges források jogi, törvényi felhasználásáról rendelkezik, engedélyezve a nemzeti fejlesztési miniszter és a Nemzeti Sportközpontok számára a fent említett források ún. éven túli felhasználását a megadott ütemezés szerint.
mfor.hu