"Fenntartható fejlődést, a munkaerőpiac fellendülését szeretnénk elérni, és a jóléti állam alapvető feltételeinek megtartását, ami nyilvánvalóan egyik pillére az európai építménynek" - fogalmazott. Úgy vélte, ezen az úton a Brexit egy "súlyos balesetnek" számít.
Véleménye szerint a váratlan esemény nagyon intenzív hatásokat váltott ki a pénzügyi piacokon, egyelőre azonban nehéz megbecsülni a referendum következményeit közép vagy hosszú távon, a stabilitásra vagy az euróövezet fellendülésére nézve.
A döntés valamennyi gazdasági szereplőt, kormányt és az állampolgárokat is reflexióra kötelezi az unió jövőjével kapcsolatban - jegyezte meg, egyúttal figyelmeztetve a koordinálatlan válaszlépések kockázataira.
Luis María Linde hangsúlyozta: a kihívásokkal szemben a legfontosabb lenne elérni egy megfelelő és fenntartható gazdasági növekedést, hogy javuljon a jövedelmi és foglalkoztatási szint.
Szót emelt a reformok végrehajtása és elmélyítése mellett az egységes piacon, amelyek - mint mondta - kulcsai a szükséges strukturális konvergencia elérésének, az euróövezet jobb működése és a szilárdabb monetáris unió érdekében.
MTI