A társaság két éven belül elérheti az 50 milliárd forintos díjbevételt, amely már gazdaságos üzemméretnek számít, és akkor az igazgatási költség - a díjbevételhez mért - jelenlegi 15 százalékról, 6-7 százalékra csökken, amely megfelel a piaci átlagnak - tette hozzá a vezérigazgató.
Az eseti díjas biztosítások forró pénznek számítanak, amelyek könnyen mozdulnak, ezért fontos, hogy a rendszeres díjas életbiztosítások aránya mennél magasabb legyen - tette hozzá. Amíg 2009-ben 6 milliárd, addig tavaly márt 15,4 milliárd forint volt ez utóbbiból származó díjbevétel, a teljes díjbevétel 12,08 milliárd, illetve 25,8 milliárd forintot tett ki.
Az adott évben eladott életbiztosítások éves elméleti díjbevétele - szakzsargonban az új értékesítés állománydíja - két évvel ezelőtt 4,8 milliárd, míg 2010-ben 10,3 milliárd forintot tett ki.
A tényleges új értékesítés állománydíjából mindig morzsolódik le valamennyi, mire díjbevétel lesz belőle. Így a folyamatos díjas 4,8 milliárd forint új értékesítésből 4,3 milliárd forint lett 2009-ben, míg tavaly a 10,3 milliárdos állományból 9,4 milliárd forint díjbevétel folyt be a biztosítóhoz.
Ebből vezette le az idei várható díjbevételt a vezérigazgató. A már meglévő portfólióból biztosan befolyik 15 milliárd díj, ha a rendszeres díjas és az eseti díjas termékekből is meg tud szerezni a cég 10-10 milliárd forint új állományt, akkor már 35 milliárdos díjbevétel várható, de nem kizárt a magasabb összeg sem. Ennek lehet eszköze a Brokernet és GLB alkusz cégekkel kötött megállapodás. Ez utóbbi társaság jelen van Csehországban és Oroszországban is.
A szerzési költségek a CIG-nél alacsonyabbak, mint a piaci átlag. Amíg 2009-ben a piaci átlag az éves díj 154 százaléka volt, addig a CIG szerzési költsége 133 százalékot tett ki. A tavalyi piaci adat nem ismert, de a CIG 128 százalékon állt.
A tavalyi teljes piaci díjbevételt csak becsülni lehet, de ehhez viszonyítva a CIG 25,8 milliárdja 6 százalékra tehető.
A tájékoztatón elhangzott, hogy várhatóan ez év utolsó negyedében megkezdi működését a CIG Pannónia Első Magyar Általános Biztosító Zrt., vagyis a CIG nem-életbiztosító leányvállalata. Az új társaság vállalati vagyonbiztosítással indul, de hamarosan megjelenik a lakossági szférában is. A menedzsment összeállítására és az indításra Csurgó Ottó kapott megbízást. A szakember ezt megelőzően a Groupama-Garancia Biztosító nem-életbiztosítási vezetője volt, korábban az AXA-Colónia vezérigazgatójaként tevékenykedett.
MTI