Az amerikai magazin öt vezető újságírója négy fő szempont alapján döntött arról, kik kerülnek a 67 kiválasztott közé (így a világ minden 100 millió lakosára jut egy). Figyelembe vették, hogy az illető hány emberre lehet hatással, mekkora pénzügyi források fölött rendelkezik (politikusoknál országuk GDP-jét vették figyelembe, vállalatvezetőknél cégük legfontosabb mutatóit, illetve az ágazaton belüli helyzetüket), ezenfelül fontos tényező volt az is, hogy mekkora szférára terjed ki a befolyásuk, valamint az is, hogy mennyire aktívan használják a hatalmukat.
Mindezt összevéve nem meglepő, hogy a lista élén Barack Obama, az USA elnöke áll - összességében is sok az állami vezető -, az már inkább, hogy a nimbuszukat megtépázó válság ellenére sokan bekerültek a pénzügyek császárai közül is. A legbefolyásosabb asszony a 15. helyre került Angela Merkel, rajta kívül csak a 17. helyezett Hillary Clinton, illetve a 45. helyet megcsípő médiakirálynő, Oprah Winfrey képviseli a nőket a világ irányítói között - II. Erzsébet már nem jutott be. Az USA külügyminisztere megelőzte férjét, a 31. helyezett Bill Clintont - így is szembetűnő, hogy a volt amerikai elnököt ma is ennyire befolyásosnak tekintik -, a német kancellár asszony pedig a 29. helyre besorolt brit miniszterelnököt, Gordon Brownt, nem is beszélve az 56. helyre szorult Nicolas Sarkozy francia államfőről.
Silvio Berlusconi olasz kormányfőt viszont a 12. helyre juttatta az, hogy nemcsak politikus, hanem az övé egy kiterjedt médiabirodalom, illetve az AC Milan futballklub is. A sportvilág fölötti hatalom jelentőségét mutatja, hogy Joseph Blatter, a FIFA elnöke az 53., Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke 60. a listán - akkora fontosságot azért nem tulajdonítanak nekik a szerzők, mint a 37. helyre jó Oszama bin Ladennek vagy a 41. Joaquín Guzmannak, akinek a foglalkozásaként a kábítószercsempészt adták meg - a körözött mexikói drogbáró fejére az USA ötmillió dollár vérdíjat tűzött ki. A világ mozgatórugói azonban mégiscsak a gazdaságban vannak: az első tízben öten szerepelnek az üzleti életből, sőt voltaképp hatan, csak a Forbes - másokhoz hasonlóan - egy személyként kezeli a Google-t alapító párost. (Napi Gazdaság)