3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Orgovány és Vidéke Takarékszövetkezet engedélyének visszavonása kapcsán ismét előtérbe kerül a bankváltás kérdése, amely a megszámlálhatatlan ajánlat között a költségérzékeny mikrovállalkozásoknak talán a legnehezebb feladat.

A bankváltás és az egyes számlakondíciók átböngészése nem elsősorban a havi fix bevétellel és kiadási struktúrával rendelkező magánszemélyek számára fontos, hanem azon mikro- illetve kisvállalkozásoknak, amelyeknek az elmúlt években egyre nagyobb terhet jelentenek a megnövekedett banki költségek. A Magyarországon működő pénzintézetek szinte mindegyike kínál valamilyen számlát a havi 10-20 utalási tranzakciót bonyolító, évi 200 millió forintnál alacsonyabb forgalmú vállalkozásoknak. Mivel az elmúlt években a bankszektort sújtó különadók az ügyfelek terheit is nagy mértékben növelte, nem árt mérlegelni, hogy milyen lehetőségeink vannak.

Az mfor.hu megnézte néhány bank ajánlatát, hogy kiderüljön, mire érdemes odafigyelni a csomagválasztásnál. Igyekeztük olyan kondíciókat keresni, amely kifejezetten a nem nagy pénzforgalmat bonyolító mikrovállalkozásoknak lehetnek kedvezőek. A számításaink minden esetben forintszámlára, forintban történő pénzforgalomra és az utalások esetében az olcsóbb, elektronikus formára vonatkoznak.

Az első buktató az lehet, hogy  bankok hirdetményeiben eltérő módon tüntetik fel a legtöbb tranzakciót sújtó 0,3 százalékos, de legfeljebb 6 ezer forintos díjat, illetve a készpénzfelvételre rakódó 0,6 százalékos extraterhet. A havi költségek számításakor ezeket a kiadásokat minden esetben a feltüntetett alapdíjon túl is figyelembe kell venni.

Ha például az OTP Kisvállalkozói E-számlacsomag mellett dönt valaki, ahol a pénztári kifizetést 0,38 százalékos, de minimum 115 forintos díj terheli, akkor 1 millió forint felvétele esetén 3800+6000 forint, vagyis összesen 9800 forint terheli meg a számlánkat. A pénztári kifizetések egyébként - érthető módon – minden banknál a drágább tranzakciók közé tartozik. Még a nálunk vizsgált legolcsóbb FHB csomagban is 8500 forintot kell egy ilyen kivételért kifizetnünk. Szerencsére ma már egyre ritkább, hogy a cégeknek  nagy mennyiségű készpénzre lenne szükségük.

Ha mégis több készpénz került a céghez, mint amennyire szükség lenne - ez a kiskereskedelemmel foglalkozó vállalkozások esetében jelenthez gondot - akkor érdemes megnézni, hogy milyen költséget számol fel a bank a befizetési tranzakcióért. A döntést itt befolyásolhatják olyan egyedi akciók is, mint pl. az ATM-en keresztüli díjmentes befizetés lehetősége, amely az Unicredit számlájához elérhető.

Bár a bankok rendszeresen kínálnak határozott idejű akciókat, általánosságban megállapítható, hogy nincsenek olcsó vagy drága csomagok, csak olyanok, amelyekben egyes tranzakciós költségek alacsony szintjét máshol igyekeznek beszedni. Pontosan ezért komoly hiba a bankváltások vagy új ügyfélként felületesen, egy-két pénzintézet ajánlatát átböngészve dönteni, ugyanis a kevésbé kiszámítható pénzmozgások több 10 ezres extra költséget jelenthetnek egy kisvállalkozásnak.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!