Demján a szokásos magyar lázálomnak, melldöngetésnek és nagyképűségnek nevezte azt az elképzelést, hogy 2014 körül bevezethetjük az eurót.
Emlékeztetett arra, hogy Magyarország teljes államadóssága 130 százalék, annyi, mint Burundié. Ez azt jelenti, hogy az ország által megtermelt jövedelem jelentős hányada kiáramlik az országból.
Ez lefékezi a növekedést, nem kap az ország kedvező hiteleket, márpedig a fejlődéshez arra van szükség, emelte ki. Szerinte az adósságot csak akkor lehet visszatermelni, ha dinamikus a gazdaság fejlődése.
A VOSZ elnöke úgy véli, a nemzeti tőke hiánya fékezi a gazdasági fejlődést és felzárkózást a többi uniós tagállamhoz. Az uniós monetáris szabályok ott, ahol alig van nemzeti tőke, lefékezik a fejlődést, "vagyis örök cselédsorsra vagyunk ítélve", mondta az InfoRádiónak adott interjúban.
Demján: 2020 előtt nem lesz magyar euró
Jó gazdaságpolitikával 15 éven belül 20-25 százalékkal lehet csökkenteni az államadósságot, de 2020 előtt Magyarország nem tudja bevezetni az eurót, mondta el Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) ügyvezető elnöke az Inforádiónak.