1p

Mi lesz az árrésstop vége?
Belebukhat valaki az MNB-alapítványi botrányba?
Mik lennének egy új kormány legfontosabb teendői?

Online Klasszis Klub élőben Csillag Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi gazdasági és közlekedési minisztert!

2025. június 25. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Vezető kínai állami cégek tavaly 35,7 milliárd dollárt fektettek be külföldön. Ugyanakkor az idei első negyedévben a kínai működőtőke-befektetések már csak 3,7 milliárd dollárt tettek ki.

A válság ellenére a kínai kormányzat által ellenőrzött 136 cég közül 117 működőtőkét fektetett be az országhatárokon kívül. A külföldi befektetések 80 százaléka nyereségesnek bizonyult. A cégek között olyanak vannak, mint a PetroChina, a China Telecom, vagy a Bank of China. 2007-ről nem állnak rendelkezésre összehasonlító adatok.

Peking bátorítja a kínai cégeket a külföldi befektetésekre, hogy csökkentsék a gazdaság exportfüggését és kihasználják a válság miatt nyomott külföldi árakat.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!