Az IMF-megállapodás elérése érdekében üzleti körök nagyon nagy nyomást fejtenek ki Orbán Viktorra, mondta Hernádi Zsolt a Bloombergnek. Hozzátette: nagy a valószínűsége, hogy hamarosan létrejön a megállapodás. Amennyiben ez mégsem történne meg, akkor a különböző válságadókat ki kellene terjeszteni, vagy újakat kivetni a kis- és középvállalkozásokra, hogy a kormány egyensúlyban tartsa az állami költségvetést, mondta Hernádi.
2010-ben a Fidesz kormányra kerülésével kerültek bevezetésre a rendkívüli adók, amiket az energia-, banki, kiskereskedelmi és távközlési ágazatra róttak ki, hogy befoltozzák a költségvetési lyukakat. A kormány ígérete szerint azonban ezek a válságadók jövőre kivezetésre kerülnek, kivéve a pénzügyi szektort, ahol 50 százalékkal csökken a befizetési kötelezettség mértéke.
Keményebb verseny az olajszektorban
A Mol a válság okozta kereslet csökkenése miatt nagyobb hangsúlyt fektet az olaj kitermelési tevékenységére. Hernádi szerint a magas olajárak, az alacsony kereslet, valamint a szigorú szabályozás versenyhátrányt jelent, ami drámai hatással van az európai finomítókra.
A Mol elnöke továbbá elmondta, középtávon továbbra is magas olajárakkal számolnak, ugyanakkor további emelkedésre a jelenlegi árszintekről már valószínűleg nem kerül sor.
mfor.hu