A. Attila esetében a házi őrizet két hónapos, Sz.-né Sz. Eleonóra esetében három hónapos meghosszabbítását indítványozta a főügyészség. Szalainé Szilágyi Eleonóra végkielégítésére és továbbfoglalkoztatására 2009 júliusában derült fény, amikor a Magyar Nemzet azt írta: a humánpolitika igazgatónak hiába fizettek ki 2008 márciusában a prémiumokkal együtt mintegy százmillió forint végkielégítést, havi 1,2 milliós fizetéssel a cég továbbfoglalkoztatta. A BKV 2009. július 27-én mondott fel az egykori humánpolitikai igazgatónak. Ezután több BKV-s vezetőről derült ki, hogy több tízmillió forintos végkielégítést kapott, a cég pedig elkezdte átnézni bérezési és jutalmazási rendszerét, és átvizsgált minden, 2007. januártól kifizetett végkielégítést.
Antal Attilát januárban vette őrizetbe a rendőrség; csalás és más bűncselekmények miatt indítottak ellene büntetőeljárás. Akkor a rendőrség azt közölte: a gyanúsított 2007. január 1-je és 2008. április 17. között a BKV vezérigazgatójaként vagyonkezelési kötelezettségét súlyosan megszegte azzal, hogy a vállalat nevében szükségtelen és indokolatlan szolgáltatások igénybevételére vonatkozó vállalkozói és megbízási szerződéseket kötött. Megszegte vagyonkezelési kötelezettségét azáltal is, hogy a BKV Zrt. munkavállalói részére indokolatlanul magas összegű végkielégítések kifizetését engedélyezte.
A különösen nagy kárt okozó csalás bűntette és más bűncselekmények miatt Sz.-né Sz. Eleonóra és társai ellen a BRFK gazdaságvédelmi főosztályán folyamatban lévő büntetőügyben először január 29-én rendelték el A. Attila gyanúsított házi őrizetét. Szalainé Szilágyi Eleonóra korábban előzetes letartóztatásban volt, egy hónapja van házi őrizetben.
MTI/Menedzsment Fórum