Ahogy arról az mfor.hu is beszámolt az orosz Vedomosztyi című gazdasági lap csütörtöki számában arról írt a Molhoz és az orosz energiaügyi minisztériumhoz közelálló forrásokra hivatkozva, hogy a Mol Nyrt. ajánlatot tett a Surgutneftegas (Szurgutnyeftyegaz) orosz konszernnek a Molban birtokolt részvénycsomagja megvásárlására, a kérdéssel most a két ország kormányainak szintjén foglalkoznak.
A Mol szóvivője emlékeztetett Hernádi Zsoltnak, a Mol elnök-vezérigazgatójának a múlt héten a Reutersnek adott nyilatkozatára, amelyben elmondta: „Amíg nem látjuk tisztán ennek a részvénycsomagnak a sorsát, (például a Surgutneftegas szándékait), nem látok lehetőséget arra, hogy tárgyaljunk a MOL és a Surgut közötti stratégiai együttműködésről. Ez a Mol igazgatóságának és stakeholdereinek (összes érintettjének) - a velük folytatott megbeszéléseken alapuló - álláspontja.”
Az üggyel kapcsolatban Szollár Domokos kományszóvivő leszögezte: a magyar kormány többször jelezte orosz partnerének, hogy támogatja a Mol meghirdetett stratégiáját, amelynek egyik kulcseleme a társaság függetlenségének megőrzése.
Legutóbb az Orosz-Magyar Gazdasági Vegyesbizottság ülésén is tolmácsolta ezt az orosz kormánynak. A január végi vegyesbizottsági ülés óta kormányközi egyeztetés, újabb fejlemény ezen a téren nem történt.
Katona Tamás, a Pénzügyminisztérium államtitkára csütörtökön újságírók előtt kacsának minősítette, hogy a két ország kormányainak szintjén foglalkoznak azzal, hogy a Mol Nyrt. ajánlatot tett a Surgutneftegas orosz konszernnek a Molban birtokolt részvénycsomagja megvásárlására.
MTI