Az Európai Bizottság jelentette be a bankok képviselőinek brüsszeli találkozója után. Hozzátette, hogy a megállapodást az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) is üdvözli. A Bayerische Landesbank, az Erste Group Bank AG, az Intesa SanPaolo, a KBC Group, a Raiffeisen International Bank Holding és a UniCredit Bank Austria AG közös nyilatkozatban szögezték le, hogy továbbra is kiemelt figyelmet szentelnek magyarországi fiókjaiknak, és körültekintő tőkehozzáférést is biztosítanak számukra. Az ehhez szükséges intézkedéseiket kellő időben kidolgozzák, figyelembe véve a mindenkori pénzügyi körülményeket. Nem kizárható, hogy a magyar leányvállalatok részéről további tőkeigény merül majd fel, ezt szükség esetén kielégítik - derül ki a közös dokumentumból.
A nyilatkozatban egyúttal üdvözölték, hogy a PSZÁF, az MNB, az IMF és a brüsszeli bizottság együttes elemzése szerint jelenleg valamennyi magyarországi bank jó pénzügyi kondícióban van, és külföldi anyabankjaik eddig felelősen viselkedtek. Jelezték, tisztában vannak azzal, hogy a makrogazdasági program sikere és a pénzügyi mérleg rövid távú fenntarthatósága a bankok szerepvállalásától is függ.
Az érintettek hangoztatták, hogy a magyar gazdasági átalakulásban eddig is a hosszú távú növekedési kilátásokba vetett bizalom jegyében vettek részt. Jelentős befektetéseket valósítottak meg az országban, és továbbra is elkötelezettek az iránt, hogy ott is tevékenykedjenek.
A nagybankok kiemelték, hogy egyetértenek azzal is: a nemzetközi közösség adjon összehangolt és átfogó választ a válság miatti kihívásokra. A pénzintézetek aláhúzták: készen állnak arra is, hogy a bankokkal kapcsolatos nyomáspróba (azaz stressz-teszt) eredményeit közösen, illetve a magyar hatóságokkal kétoldalú formában is megvitassák, és e tárgyalások alapján szükség estén újabb lépésekről állapodjanak meg.
Az Európai Bizottság azt tette hozzá közleményében, hogy mindezek a vállalások segítenek a magyar bankrendszernek a pénzügyi válság viharainak sikeresebb kivédésében, a befektetői bizalom növelésében, illetve abban, hogy a gazdaság visszatérjen a nagyütemű növekedés pályájára. A brüsszeli találkozón az anyabankok hazájának pénzügyi felügyelete vagy kormánya, valamint az Európai Központi Bank (EKB) is képviseltette magát.