1p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A világ top 500 vállalatából 490-nek vannak befektetései Kínában, s ezek összesen 1.600 kutató-fejlesztő, illetve regionális központot hoztak létre - hangzott el egy pekingi fórumon pénteken.

A nagy multinacionális vállalatok az 1970-es évek vége - a kínai nyitás és reform politikájának kezdete - óta vannak jelen Kínában, és egyre fontosabb szerepet játszanak a nemzetgazdaság fejlődésében - hangoztatta Kao Hu-cseng (Gai Hucheng) kereskedelmi miniszterhelyettes a szakmai konferencián.

Hozzátette, a külföldi tulajdonú cégek ebben az időszakban jelentős haszonhoz, nyereséghez jutottak a hatalmas piacon. Eladásaik értéke csak 2010-ben meghaladta a 33 trillió jüant (5,24 trillió dollárt), s sokuk számára Kína vált a fő bevételi forrássá a nemzetközi pénzügyi válság időszakában.

Eközben Kína ugyancsak fokozta beruházásait a világ különböző pontjain - mutatott rá a minisztériumi vezető, ismertetése szerint 2011 végére az ország cégei külföldi működőtőke-befektetéseinek összege elérte a 380 milliárd dollárt.

Tavaly összesen 178 országban, illetve területen több mint 18 ezer kínai alapítású vállalatot tartottak nyilván, mintegy 1,6 trillió dolláros vagyoni értékkel.

MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!