2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kína szerint a nemzetközi hitelminősítők eltúlozták a gazdasági nehézségeket és alábecsülték gazdaságpolitikai lehetőségeket, amikor stabilról negatívra rontották szuverén adósbesorolásának kilátását.

"A Standard & Poor's (S&P) és a Moody's eltúlozta a Kína előtt álló nehézségeket, ugyanakkor alábecsülte képességét a kockázatok elhárítására a reformok keresztülvitelével" - jelentette ki Si Jao-pin pénzügyminiszter-helyettes.

Az S&P a túlzott költségvetési kiadások és a magas adósságállomány növekedés hátráltató hatására hivatkozva csütörtökön negatívra rontotta az ország szuverén adósbesorolásának kilátását. A korábbinál lassabb ütemben ugyan, de folytatódó reformokat nyugtázva megerősítette ugyanakkor Kína "AA mínusz" államadós-osztályzatát.

Március elején a Moody's Investors Service is negatívra rontotta az addigi stabilról Kína államadós-osztályzatának kilátását, azzal a véleményével indokolva a döntést, hogy folyamatosan romlanak a kínai költségvetési mérőszámok, és a devizatartalékok csökkenésével növekszik a kínai gazdaság külső sérülékenysége.

Tavaly KÍna bemutatta az első személyszállító repülőgépét!

"A hitelminősítőknek nem a kínai szerkezetátalakításért, az adósságállományért, az állami vállalatok privatizálásáért és a pénzügyi kockázatokért kellene aggódniuk, hanem inkább az elért eredményekkel és a szerkezetátalakítás menetével kellene mélyebben megismerkedniük" - fogalmazott Si Jao-pin egy interjúban, hangsúlyozva, hogy Kína a 2015-ben elért 6,9 százalékos GDP-növekedésével is a világgazdasági növekedés 25 százalékát adta.

"Kína a világ második legnagyobb nemzetgazdaságaként és a legnagyobb külkereskedelmet folytató országként a nemzetközi pénzügyi válság kitörése óta a világgazdaság motorjának és stabilizáló erejének számít" - mondta. Hangsúlyozta, hogy Kína hatalmas növekedési potenciállal, nagy ellenálló képességgel és bő mozgástérrel rendelkezik. A jelenleg zajló reformok pedig hosszú távon "közepesen magas" növekedési ütemet garantálnak az ország számára.

Gazdasági és pénzügyi szempontból egyaránt a gazdasági fundamentumoknak van meghatározó szerepe, nem az adósbesorolásnak - szögezte le a kínai pénzügyminiszter-helyettes, hangsúlyozva, hogy a kínai gazdaság növekedése és bővülése töretlen.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!