Török Zoltán, a Raiffeisen Bank elemzője szerint papírforma szerinti döntés született, ami várható volt, hiszen a héten voltak már előzményei, így a kétségkívül jó hírnek már nincs érdemi piaci hatása. Hozzátette, hogy a következő időszakban a majdani EU/IMF-tárgyalásokkal kapcsolatos hírek fogják irányítani a hazai piaci hangulatot, a külső piaci hangulat mellett persze, amelyre továbbra is az eurózóna válságával összefüggő hírek a meghatározóak.
Véleménye szerint a tárgyalások már nyáron elkezdődhetnek, de az igazán izgalmas kérdés az lesz, hogy hogyan haladnak majd. Úgy vélte, hogy előrelépés inkább csak ősszel várható, abban pedig bizonytalan volt az elemző, hogy az év végéig megszülethet a megállapodás a hitelprogramról. Suppan Gergely, a TakarékBank elemzője szerint szintén várható volt a pénteki uniós döntés. Emlékeztetett, hogy az egy hete már megszellőztetett hírt napról-napra egyre többen megerősítették mind hazai, mind brüsszeli forrásból.
Ugyanakkor az elmúlt időszakban tapasztalt forinterősödés mögött részben ott volt ez a döntés is - fejtette ki, hozzátéve, hogy a forint az elmúlt egy-két hétben "masszívan" fölülteljesítette a régiót, és nemcsak a cseh koronához vagy a lengyel zlotyhoz, hanem általában a feltörekvő devizákhoz képest is sokkal jobban teljesített.
A TakarékBank elemzője is úgy vélekedett, hogy újabb pozitív piaci reakcióra akkor lehet számítani, ha kitűzik az EU/IMF-tárgyalások kezdetének időpontját, illetve a tárgyalások zökkenőmentes haladásáról szóló hírek válthatnak majd ki hasonló reakciót. Suppan Gergely szerint a jegybanktörvény július 2-i megszavazása után, akár már azon a héten bejelenthetik, hogy mikor indulnak a tárgyalások. Ő is arra számít, hogy a nyáron biztosan elkezdődnek az egyeztetések, az azonban bizonytalan, hogy mikor zárulnak.
MTI