2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Hétfői médiaértesülések szerint a Bank of England - a brit jegybank - is belekeveredhetett az öt évvel ezelőtt kirobbant Libor-manipulációs botrányba.

A BBC televízió Panorama című oknyomozó riportműsorának birtokába jutott egy hangfelvétel, amelyen a Barclays brit bankóriás egyik magas rangú illetékese, Mark Dearlove arra utasítja a cég napi Libor-becsléséért felelős vezetőt, Peter Johnsont, hogy minél alacsonyabb becslést adjon a globális piaci ügyletek számára irányadó bankközi kamatra.

Amikor Johnson kifogásait hangoztatja, Dearlove a felvétel tanúsága szerint azzal győzködi, hogy a Bank of England részéről komoly nyomás nehezedik a Barclaysra a minél alacsonyabb Libor-becslés végett.
 
Ilyen (nem) lesz  a Széchenyi tér 

További cikkek »A felvett beszélgetés 2008 októberében, a globális pénzügyi válság elhatalmasodásának idején zajlott. A BBC szerint az ügyről ugyanaznap tárgyalt a Barclays akkori vezérigazgatója, Bob Diamond és a Bank of England azóta nyugdíjba vonult kormányzó-helyettese, Paul Tucker is. Ennek jelentőségét az adja, hogy a Libor-botrány kirobbanása után, 2012-ben Diamondot és Tuckert is meghallgatta a brit parlament pénzügyi bizottsága, és mindketten azt mondták, hogy csak nem sokkal korábban értesültek a manipulációs botrányról.

A pénzügyi bizottság egyik tagja azt mondta a BBC-nek: úgy tűnik, hogy Diamond és Tucker is félrevezette annak idején a parlamentet, ami "rendkívül súlyos ügy". Bob Diamond ugyanakkor a műsornak nyilatkozva határozottan cáfolta, hogy félrevezető nyilatkozatot tett volna az alsóházi bizottság előtt.

Az azóta nemzetközivé duzzadt, hatalmas bírságokhoz vezető ügy 2012 nyarán robbant ki, amikor a súlyos csalási bűncselekmények felderítésére szakosodott brit nyomozóhatóság (Serious Fraud Office, SFO) és a brit pénzügyi felügyelet feltárta, hogy a Barclays és más nagybankok egyes kereskedői a globális pénzügyi válság előtt és alatt haszonszerzés céljából manipulálták a Libort.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!