2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Augusztusban 1,8 százalékra csökkent az éves infláció a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 34 tagállamában a júliusi 1,9 százalékról - közölte az OECD kedden.

A 20 legfontosabb fejlődő és fejlett országot tömörítő G-20 országok körében 2,7 százalékos volt az augusztusi és 2,8 százalékos a júliusi infláció.

A lassuló inflációt a gyenge 2014-es világgazdasági növekedés magyarázza. 2014 első negyedévében 0,6 százalékos, a második negyedévben 0,8 százalékos negyedéves növekedés volt a G-20 országokban.

Az OECD tagállamaiban augusztusban éves alapon 2,2 százalékkal nőttek az élelmiszerárak, 0,7 százalékkal az energiaárak és 1,9 százalékkal nem-energetikai és nem-élelmiszeripari termékek árai.

A nagyobb gazdaságú országok közül az Egyesült Államokban 1,7 százalék, Németországban 0,8, Japánban 3,3, Kanadában 2,1 százalék volt az infláció augusztusban.

Az OECD statisztikái szerint 9 olyan tagállam volt, ahol a fogyasztói árak csökkentek az elmúlt egy évben, és ezek az országok mind Európában találhatók.

A fogyasztói árak csökkenése elsőre kedvezőnek tűnhet, de hosszú távon negatív hatásai vannak. Defláció esetén nehéz adósságot csökkenteni, és visszaesik a gazdaság teljesítménye, mert a fogyasztók kevesebbet költenek, abban bízva, hogy később olcsóbban tudnak vásárolni.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!