Mickiewicz Zoltán, a Lotus Therme Kft. ügyvezető igazgatója arról tájékoztatta az MTI-t, hogy cégének sem tőke, sem kamat tartozása nem volt, ennek ellenére a finanszírozó bank elzárkózott minden ésszerű kompromisszumtól.
"A CIB Bank Zrt. a jogállami szokások durva megsértését megvalósító módszereket alkalmazva foglalta el a szállodát" - áll a Lotus Therme Kft. közleményében, hozzátéve, hogy a bankkal szemben jogkövető módon kívánják érvényesíteni jogaikat. A CIB Bank csütörtökön arról tájékoztatta az mfor.hu-t, hogy június 19-én felmondták a hévízi Rogner Hotel hitelszerződését, miután többszöri kísérlet után sem sikerült a szálloda előző tulajdonosait rábírni az érvényes finanszírozási szerződés betartására. A CIB Csoport a finanszírozó társbankkal a biztosítéki szerződés alapján érvényesítette fennálló vételi jogát és beszámítás útján megvásárolta a hévízi Rogner Hotel & Spa Lotus Therme ingatlant, a tulajdonjogot pedig bejegyezték az illetékes hatóságoknál.A bankcsoport a szálloda üzemeltetésével a Rogner International GmbH-t bízta meg, amely 16. éve látja el ezt a feladatot.
Kanizsai Róbert, a CIB Bank kommunikációs igazgatója elmondta; az elmúlt napokban a korábbi tulajdonosok több kísérletet tettek arra, hogy akadályozzák a finanszírozó bankokat és alvállalkozójukat a biztosítéki jogaik érvényesítésében, illetve a akadályozták a szálloda üzemeltetését, de erről nem közölt további részleteket.
Az MTI szerette volna megkérdezni budapesti székhelyű Lotus Therme Kft.-t, hogy - a bank állításával ellentétben - miért tartja jogszerűtlennek a finanszírozási szerződés felmondását, de az ügyvezető nem volt elérhető. Az MTI információi szerint a hévízi Rogner Hotel előző tulajdonosa a DARE-Taverna Csoport volt. A hévízi 232 ágyas szállodát egy esztendővel ezelőtt vásárolták meg, a tranzakcióban finanszírozó partnerként a CIB Bank vett részt. A megállapodás értelmében a hotel továbbra is a Rogner nevet viselte.
MTI