2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A volt tulajdonos, szerint önérdekből, a CIB Csoport szerint pedig jogszerűen került banki tulajdonba a hévízi Rogner szálloda; a Lotus Therme Kft., pénteki közleménye szerint CIB Bank Zrt. jogszerűtlenül, valós és alapos ok nélkül mondta fel a hévízi ötcsillagos Rogner szálloda megvásárlásához nyújtott hitelszerződést.

Mickiewicz Zoltán, a Lotus Therme Kft. ügyvezető igazgatója arról tájékoztatta az MTI-t, hogy cégének sem tőke, sem kamat tartozása nem volt, ennek ellenére a finanszírozó bank elzárkózott minden ésszerű kompromisszumtól.

"A CIB Bank Zrt. a jogállami szokások durva megsértését megvalósító módszereket alkalmazva foglalta el a szállodát" - áll a Lotus Therme Kft. közleményében, hozzátéve, hogy a bankkal szemben jogkövető módon kívánják érvényesíteni jogaikat. A CIB Bank csütörtökön arról tájékoztatta az mfor.hu-t, hogy június 19-én felmondták a hévízi Rogner Hotel hitelszerződését, miután többszöri kísérlet után sem sikerült a szálloda előző tulajdonosait rábírni az érvényes finanszírozási szerződés betartására. A CIB Csoport a finanszírozó társbankkal a biztosítéki szerződés alapján érvényesítette fennálló vételi jogát és beszámítás útján megvásárolta a hévízi Rogner Hotel & Spa Lotus Therme ingatlant, a tulajdonjogot pedig bejegyezték az illetékes hatóságoknál.A bankcsoport a szálloda üzemeltetésével a Rogner International GmbH-t bízta meg, amely 16. éve látja el ezt a feladatot.

Kanizsai Róbert, a CIB Bank kommunikációs igazgatója elmondta; az elmúlt napokban a korábbi tulajdonosok több kísérletet tettek arra, hogy akadályozzák a finanszírozó bankokat és alvállalkozójukat a biztosítéki jogaik érvényesítésében, illetve a akadályozták a szálloda üzemeltetését, de erről nem közölt további részleteket.

Az MTI szerette volna megkérdezni budapesti székhelyű Lotus Therme Kft.-t, hogy - a bank állításával ellentétben - miért tartja jogszerűtlennek a finanszírozási szerződés felmondását, de az ügyvezető nem volt elérhető. Az MTI információi szerint a hévízi Rogner Hotel előző tulajdonosa a DARE-Taverna Csoport volt. A hévízi 232 ágyas szállodát egy esztendővel ezelőtt vásárolták meg, a tranzakcióban finanszírozó partnerként a CIB Bank vett részt. A megállapodás értelmében a hotel továbbra is a Rogner nevet viselte.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!