2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) számítása szerint az eddig megismert jövő évi adójavaslat összességében nem hoz érdemi adóteher-csökkenést a vállalkozások számára - mondta Parragh László elnök csütörtökön, a kamara küldöttgyűlésen Budapesten.

A múlt évi tevékenységről szóló beszámolót kiegészítve az MKIK elnöke elmondta: az eddigi információk szerint 2010 az első olyan év lehet, amikor a vállalkozások terhei közvetlenül ugyan nem emelkednek, de az állami elvonás magas aránya, a kieső vállalati jövedelem miatt nem is mérséklődnek jövőre.

Parragh László utalt arra, hogy az idén a vállalkozások számára egy 6 százalékos fogyasztáscsökkenés 850 milliárd forint bevételkiesést, a megnövekedett kamatteher 300-400 milliárd többletkiadást jelent, ezek 10 százalékos kiesést jelentenek majd a cégek jövedelméből.

A kamara elnöke szerint a kormánynak a gazdaság dinamizálásával is foglalkoznia kellene, mivel az eddigi gazdaságélénkítő bejelentések - az 1800 milliárd forint építőipari megrendelés, az 1400 milliárd forintos vállalkozást támogató csomag - eredményei nem látszanak.

A küldöttgyűlésen a kamara vezetői tiltakoztak az ellen, hogy a kormány javaslatára az országgyűlés a legutóbbi adótörvény módosításkor a szakképzést kedvezőtlenül érintő változást vezetett be. A küldöttgyűlés határozatot fogadott el, amelyben megbízta az elnökséget, hogy érjen el változást a szakképzés szabályozásának megváltoztatásában.

Parragh László szerint, ha a kormány nem veszi figyelembe a gazdaság szereplőinek véleményét a szakképzés szabályozásáról, akkor nem lehet érdemi párbeszédről, egyeztetésről beszélni, és a gazdaság szereplőinek arculcsapását jelentené.

A beszámolóban Parragh László kiemelte, hogy továbbra is sikeres a vállalkozások likviditását segítő Széchenyi Kártya konstrukció. Az indulás óta eddig 111 ezer vállalkozás igényelt Széchenyi Kártyát, a kihelyezett hitel nagysága 575 milliárd forint. A küldöttgyűlésen a magyar kormány nem képviseltette magát, és ennek kapcsán több küldött is megfogalmazta: nagy baj, hogy a kormányt nem érdekli a magyar gazdaság szereplőinek véleménye, nem kívánnak szembesülni a gazdasági valósággal, miközben a Magyarországon működő vegyes kamarák különböző rendezvényein rendszeresen részt vesznek.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!