A Hivatalos Értesítő jegybanki szabályváltozást tartalmazó száma a megjelenés után nem sokkal már nem volt elérhető a Magyar Közlöny Lap- és Könyvkiadó honlapján. A Hivatalos Értesítőben megjelentek szerint ezentúl Balog Ádám alelnök felel a monetáris politikáért, a pénzügyi stabilitásért és a hitelösztönzésért, Karvalits Ferenc csak a statisztikáért, míg Király Júlia a készpénzlogisztikáért.
A jegybank szervezeti felépítését mutató ábra szerint a szabályzat Balog Ádám alá két ügyvezető igazgatót, a monetáris politikáért felelős igazgatót, illetve a pénzügyi stabilitásért és a hitelösztönzésért felelős ügyvezető igazgatót rendeli. Utóbbiak alatt rendre 5, illetve négy igazgatóság működik majd. Balog Ádám korábban a Nemzetgazdasági Minisztériumban is Matolcsy György akkori miniszter alatt dolgozott.
Karvalits Ferenc, aki eddig a monetáris stratégiáért, kutatásért, statisztikáért és pénzügyi elemzésekért felelt, már csak a statisztikáért felel majd, és alá csak a statisztikai igazgatóságot rendeli az új szabályzat. Király Júlia, aki eddig a pénzügyi stabilitásért, készpénzlogisztikáért és pénzforgalomért felelt, a jövőben már csak a készpénzlogisztikáért felel, és alatta is csak egy igazgatóság lesz.
A frissen létrehozott főigazgatói pozíciót - az MNB korábbi tájékoztatása szerint - Nagy Róza tölti majd be. Az új SzMSz a főigazgató alá két ügyvezető igazgatót, a gazdaságstratégiáért és tervezésért felelős ügyvezető igazgatót, illetve a bankműveletekért, számvitelért és működési szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatót rendeli. Mindkét ügyvezető igazgató alá 3-3 igazgatóság tartozik. Az elnöki kabinet irányítja majd a jegybanki kommunikációt.
Az új SzMSz értelmében a jegybank alelnökei kizárólag a főigazgatóval együttesen képviselhetik a jegybankot harmadik személyekkel szemben, illetve az MNB nemzetközi kapcsolataiban. Az MNB-t a nyilvánosság előtt az elnök, illetve az elnök által meghatározott személy képviselheti. Korábban ez a jogkör az alelnök mellett az alelnököket és a sajtószóvivőt is megillette.
A közzétételre markáns gyengüléssel reagált a forint, amit erősített Olaszország adóskockázati besorolásának rontása is. Az eurót péntek este nem sokkal fél hét után néhány percig 300 forint fölött jegyezték, majd az árfolyam visszacsúszott 299,80 forintig, a közzétételt megelőző 298 forint környéki jegyzések közelébe.
MTI