2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az alábbi grafikonnál mi sem bizonyítja jobban világszintű éllovasságunkat a bérek emelkedésében.

A Trades Union Congress (TUC) - vagyis a brit szakszervezeti szövetség - adatai alapján a Statista.com rangsorolta az OECD-tagállamokban várható idei bérnövekedési ütemeket, mely alapján Magyarország igencsak előkelő helyet szerzett meg magának. A magyar fizetéseknél egy másik tagállamban sem várnak nagyobb bérnövekedési ütemet. Az élen tehát Magyarország 4,9 százalékkal, mögöttünk Lettország 4,1 és Lengyelország 3,8 százalékkal.

Értelmezhetnénk ezt úgyis, hogy gőzerővel száguld előre a pannon puma a bérfelzárkózás területén is, a helyzet azonban nem ennyire rózsás.

Egyrészt a magyar fizetések nemcsak a nyugati államokéhoz képest, hanem a régióban jellemző bérekhez képest is jelentős lemaradásban vannak. Míg nálunk az éves átlagos nettó fizetés a 7000 eurót sem éri el, a visegrádi országokban élők átlagosan bőven 8000 euró feletti keresetben reménykedhetnek.

Másrészt a kiemelkedő mértékű béremelékedésben több tényező is szerepet játszik: részben a 2016-ban elfogadott jelentős minimálbér-emelés is hajtja a béreket, részben pedig a munkaerőhiány az, ami erős felhajtóerővel bír.

You will find more statistics at

Statista

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!