Tájékoztatása szerint eddig azok a kisvállalkozások részesültek adómentességben, amelyeknek az éves adóalapja nem haladta meg a 2,5 millió forintot.
Ez mintegy hétezer kisvállalkozást érintett, s évente 120-130 millió forint helyi adó megfizetése alól mentesültek, mintegy támogatásként tevékenységük folytatásához.
A korábbi adóbevétel-kiesést a nyíregyházi önkormányzat a nehéz gazdasági helyzete miatt - a városnak 16,2 milliárd forintot meghaladó hitelállománya van, amelyből 11,5 milliárd fejlesztési, míg 4,7 milliárd működési kölcsön - a jövőben nem tudja vállalni, ezért az adómentesség megszüntetése mellett döntöttek a helyi képviselők.
Az idei évtől a 2,5 millió forint adóalapot meg nem haladó nyíregyházi kisvállalkozások 60 százalék arányú adókedvezményt kapnak, azaz a fennmaradó 40 százalék után kell 2 százalékos helyi iparűzési adót fizetniük.
Ez átlagosan valamivel több, mint nyolcezer forint összegű adófizetést jelent a számukra - jegyezte meg a sajtóreferens.
Hozzátette: a fideszes többségű nyíregyházi önkormányzati közgyűlés 15 igen, 4 nem és 3 tartózkodó szavazattal döntött az adómentesség megszüntetéséről és helyette a 60 százalékos arányú kedvezmény megadásáról.
MTI