Mint a megbeszélésen felmerült, a vállalati botrányok ráirányítják a széles közvélemény figyelmét a problémákra. A milliárdos csalások elbagatelizálásától óvtak a menedzserek, hangot adva ugyanakkor annak a véleményüknek, hogy a megoldást csupán jogszabályokkal és gazdaságban az állami jelenlét fokozásával nem lehet megoldani. Ezek az esetek arra jelentenek példát, hogy rossz emberek, rossz döntéseket hoznak. Az ilyen etikai problémákat pedig csupán jogszabályokkal nem lehet orvosolni - vélekedett James Schiro Zurich Financial Services vezetője.
Többen már a Sarbanes-Oxley törvényt -, mely előírja az Amerikai Egyesült Államokban a belső ellenőri beszámolónak a vállalati beszámolókhoz történő csatolását - is a vállalatok életébe történő jelentős beavatkozásnak vélték, az ellenőrzési folyamat azonban ezután tovább szigorodott. Az amerikai értékpapír-piac felügyelet (SEC) most azt szeretné elérni, hogy az eddigieknél sokkal több adatot kelljen a vállaltoknak nyilvánosságra hozniuk. Ez azonban a vállalatvezetők szerint az üzleti titkokat is érintené, így valószínűleg a terv törvénybe foglalása kemény ellenállásba fog ütközni.
Nem kell szorosabb állami kontroll a cégvezetők szerint
A vállalati botrányok a Világgazdasági Fórum témái között is helyet kaptak. A legbefolyásosabb cégvezetők úgy vélik, hogy a további törvényi szigorítások nem akadályozzák meg a csalásokat, ellenben rontják a hatékonyságot.