3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Európai Unióban (EU) meg kell erősíteni a gazdasági kormányzást, a makroszintű fiskális rendszereket, mert az egyes tagállamokban az államadósság-mutatók olyan szinteket értek el, amelyek fenntarthatatlanok a jövőben - mondta Nyikos László, az Országgyűlés számvevőszéki és költségvetési bizottságának elnöke pénteken Budapesten a parlamentben.

Nyikos László az EU-tagállamok költségvetési és pénzügyi bizottsági elnökeinek a budapesti Országházban rendezett konferenciáján kiemelte: Magyarország elkötelezett a fiskális rendszer, az államháztartás megerősítése mellett, ez lesz az első év, hogy a magyar államháztartási hiány a maastrichti kritériumok között szereplő, GDP-hez mért 3 százalékos előírt szint alá csökken.

Becsey Zsolt, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára kiemelte: az EU 2013-tól életbe lépő új költségvetési perspektívájának Európa versenyképességének növelését, a foglakoztatás erősítését kell a fókuszba állítani."

Nyikos László aláhúzta: a magyar uniós elnökség az erős Európa megteremtését választotta jelszavául. Ennek jegyében Magyarország is komoly erőfeszítéseket tesz az államháztartás rendbetételére, megerősítésére, de hasonlóan fontos a gazdasági növekedés feltételeinek megteremtése, a növekedés beindítása, ezt a célt szolgálják a Magyarországon az idén bevezetett adóváltoztatások is - emelte ki Nyikos László.

Becsey Zsolt kiemelte: az EU következő, 2014-2020 közötti időszakra szóló pénzügyi-költségvetési perspektíváját az EU 2020 gazdaságpolitikai  programhoz kell igazítani. Az új uniós költségvetési időszak megalapozásánál a versenyképesség mellett a foglalkoztatás bővítését kell előtérbe állítani uniós szinten is.

A nemzetgazdasági tárca államtitkára szerint az egyes tagállamok nemzetgazdasági gondjai ellenére jövőben sem szabad csökkenteni az uniós közös büdzsét, "nem lehet kisebb költségvetésű Európát" tervezni, mert az bizonyos területeken komoly problémákat idézne elő.

Becsey Zsolt egyúttal a közös agrárpolitika fenntartása mellett érvelt, úgy vélte, nem lehet "renacionalizálni", - nemzeti szintre visszaterelni - leépíteni az uniós agrárpolitikát, azért sem, mert a jövőben az élelmiszergazdaságban is egyre hangsúlyosabb lesz az ellátásbiztonság kérdése.

Az uniós energiapolitikában is az ellátásbiztonságra, illetve az energiaellátás diverzifikálására kell a hangsúlyt helyezni, emellett a zöld gazdaságot kell erőteljesen fejleszteni - mondta az államtitkár.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!