2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Összhangban működnek majd a következő évtized elején az európai uniós tagországok gazdasági válságból kivezető stratégiái az EU új növekedési és versenyképességi programjával - jelentette ki José Manuel Durao Barroso, az Európai Bizottság elnöke csütörtök éjjel Brüsszelben.

Az EU-tagországok állam- és kormányfői találkozójának első napját követően - az elnöklő Fredrik Reinfeldt svéd miniszterelnökkel közösen tartott - sajtótájékoztatóján a portugál politikus megerősítette: a nemzeti kivezetési stratégiák többnyire 2011-ben kezdődnek, és a 2011-2020 közti uniós versenyképességi program jól kiegészíti majd őket.

A bizottsági elnök azt is bejelentette, hogy februárban a kormányfők - Herman Van Rompuy uniós elnök kezdeményezésére - várhatóan soron kívüli csúcstalálkozón vitatják meg a versenyképességi programot, amelynek főbb kereteire a brüsszeli bizottság nemrégiben már javaslatot tett.

A válság következményeinek elhárítása, valamint a versenyképességi és növekedési program kiemelt prioritása az uniót januártól másfél éven át elnöklő triónak, azaz Spanyolországnak, Belgiumnak és Magyarországnak is.

Reinfeldt az újságírók előtt külön is üdvözölte, hogy a napokban megszületett az uniós döntés a pénzügyi piacok közös felügyeleti rendszeréről. Mint mondta, a makro- és mikroszintű felügyelet létrehozása fontos része annak, amit az EU a nemzetközi pénzügyi válságból tanult.

A közös felügyelet megteremtésének egyik kezdeményezője Magyarország volt. Barroso a sajtótájékoztatón bizonyosságát fejezte ki, hogy a pénzügyi nehézségekkel küzdő Görögország felülemelkedik jelenlegi problémáin.

Megerősítette, hogy a görög kormány eltökélt a nehéz kihívások leküzdése mellett, és Jeórjiosz Papandreu kormányfő jelentős reformokat jelentett be a mostani csúcstalálkozón. Mint mondta, jó irányba mutat a november végén elfogadott jövő évi költségvetés is.

A brüsszeli tanácskozás előtt nyilatkozva Papandreu a tervezett intézkedések között sorolta fel az állami szektor korszerűsítését, a korrupció és a feketegazdaság elleni fellépés szigorítását, valamint a költségvetési deficit csökkentését.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!