Összességében az Allianz mellett a Signal és az Aegon szinte változatlan árszintet kínál, az Union és az Astra korcsoportonként és lakóhelyenként eltérő irányba mozdult, míg a K&H, a Generali és az MKB drágábban adja a kötelező biztosítást. A CIG, mint új szereplő, csak a céges flottaszerződéseket szeretné megszerezni tarifái alapján.
Az idei kampány potenciális nyertesei a KÖBE, a Wabard, a Genertel és a Posta Biztosító, amelyek átlagosan 20-30 százalékkal kínálnak kedvezőbb díjakat a múlt évi kampányhoz képest. A nagyobb társaságok közül az Uniqa és a Groupama szállt be agresszíven az árversenybe. Az, hogy az ügyfelek milyen egyéb szempontok alapján döntenek, csak kedden derül ki, amikor az internetes alkuszoknál élesben is elindul a szerződéskötés.
Például egy 25 éves budapesti férfi, 1.6-os Golffal és B1 fokozatban a KÖBE-nél 30 660, az Unionnál 44 395, míg a legdrágább Signal biztosítónál 156 980 forintért kötheti meg a jövő évi kgfb-jét. Egy 45 éves, szintén fővárosi, B1 fokozatú férfi az 1.4-es Opel Astrájára 19 ezer és 45 ezer forint között választhat a biztosítók közül. A PBA alkusz arra hívja fel a figyelmet az MTI-hez eljuttatott közleményében, hogy néhány biztosítónál - optimális személyi feltételek között - a 30 százalékos baleseti adó "kigazdálkodható" a jövő évi díjból.
MTI