A jegybankelnök szerint a forint intervenciós sávjának eltörlése nem várható, mert a kérdésben eltér az MNB és a kormány álláspontja, a döntést ebben a kérdésben a kormánnyal közösen kell meghoznia a jegybanknak. A kabinet néhány tagja attól fél, hogy az intervenciós sáv eltörlésével a forint árfolyama tovább erősödne, ami kedvezőtlen lenne a magyarországi exportőröknek.
Figyelni kell a költségvetésre
Az MNB elnöke szerint a 2007-es, illetve a 2008-as költségvetés jó úton halad, sőt az államháztartásban a számok várhatóan jobban alakulnak ezeket az éveket tekintve, mint amit az előrejelzések mutatnak. Kiemelte: "a 2009-es, a 2010-es költségvetéssel kapcsolatban azonban kérdéseink vannak. Nem aggódunk, de felhívjuk a figyelmet arra, hogy ez a két év, választási év, először is uniós választások, majd magyarországi parlamenti választások lesznek". Hangsúlyozta: félő, hogy az államháztartás fellazul a választások miatt.
Infrastruktúrára és agyakra menjen az uniós pénz
Simor András felhívta a figyelmet arra, hogy megítélése szerint kedvezőbb lenne, ha a következő években bejövő uniós források többségét nem a vállalkozások kapnák, hanem humán erőforrásainak fejlesztésére, illetve az ország általános infrastrukturális beruházásaira fordítaná a kormányzat.
Kedvezőnek ítélte meg azt, hogy az országban a közeljövőben várhatóan elfogadják a közpénzügyi törvényt. Így valószínűleg az Országgyűlés égisze alatt egy olyan költségvetési hivatal jöhet létre, amely hosszabb távon őrködik azon, hogy az államadósság ne emelkedjék, illetve, hogy a költségvetés "kordában" maradjon - fejtette ki Simor András.