Az ünnepélyes keretek között, a Parlamentben aláírt együttműködés célja, hogy a gazdasági élet szereplői javaslatai, szempontjai is megjelenjenek a jogalkotás folyamatában, szorosabb legyen az együttműködés az üzleti szektor és a törvényhozók között.
Havas István kiemelte: a kormány és a üzleti élet közös stratégiai célja az ország gazdasági versenyképességének előmozdítása. Az AmCham ezt szolgáló javaslatokat tesz majd a kormánynak - közölte.
Ahhoz, hogy az ország megtarthassa a befektetőket és továbbiakat vonzzon, nagyfokú bizalomra van szükség - tette még hozzá azzal, hogy a megállapodás is a bizalom építését szolgálja.
A megállapodás lehetővé teszi, hogy az AmCham és rajta keresztül a többi kereskedelmi kamara javaslatai bekerüljenek a jogalkotási folyamatba - emelte ki az elnök. Hozzátette: ezzel a lépéssel egy régóta várt elképzelésük vált valóra.
Az AmCham-ről megjegyezte: a legnagyobb gazdasági kamara az országban, nemzetközi szervezet, 20 országot fed le, több mint 450 taggal.
Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter is kiemelte: a szerződő felek közös érdeke, hogy Magyarország ismét versenyképes legyen, bővüljön, gyarapodjon.
A miniszterelnök-helyettes szerint a versenyképesség jegyében az elmúlt kilenc hónapban sokszor fájdalmas, kemény, nehéz lépést tett meg a kormány, és tesz majd még a közeljövőben is.
Mint hangsúlyozta, ehhez szövetségesekre, megállapodásokra van szükség. A kormánynak a döntéseinél számos szempontot kell figyelembe vennie, ehhez elengedhetetlen, hogy ismerje a vállalkozók, az üzleti élet véleményét is - jegyezte meg.
Az aláíráson részt vett az Egyesült Államok budapesti nagykövete, Eleni Tsakopoulos Kounalakis is.
MTI