2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A GVH engedélyezte a Milton Bank felvásárlását, az egyik legismertebb magyar üzletember, Demján Sándor érdekeltségébe tartozó Magyar Tőketársaság a Wallistól vette meg a pénzintézetet.

A Magyar Tőketársaság Zrt. szerződést kötött a Milton Bank Zrt. részvényei 100 százalékának megvásárlására. A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az összefonódást engedélyezne. A vevő, a Magyar Tőketársaság Zrt., tulajdonosa Demján Sándor, akinek közvetlen vagy közvetett irányítása alá számos vállalat tartozik mind Magyarországon, mind külföldön.

A felvásárolt Milton Bank Zrt. 1985-ben alakult. Korábban Általános Vállalkozási Bank Rt., Westdeutsche Landesbank (Hungaria) Rt., WestLB Hungaria Bank Rt., valamint WestLB Hungaria Bank Zrt. név alatt működő pénzintézet számára a pénzügyi szolgáltatások külföldi pénznemben történő végzését a Magyar Nemzeti Bank 1994-ben engedélyezte. A Milton Bank Zrt. 2000. április 17-től univerzális banki tevékenységet végez. Lakossági pénzügyi szolgáltatást nem nyújt, eltekintve néhány lakossági betéttől. A Milton Bank Zrt. 100 százalékos tulajdonosa és egyedüli irányítója a Wallis Zrt.

Az engedélyezési kérelem kapcsán érintett piac a vállalkozások számára nyújtott univerzális banki pénzügyi és befektetési szolgáltatások magyarországi piaca. A rendelkezésre álló adatokból megállapíthatóan a Milton Bank Zrt. piaci részesedése a vállalati hitelek esetében nem éri el az 1 százalékot. A pénzintézet piaci részesedése még a kizárólag három legfontosabbként megnevezett versenytársat tekintve is jóval 10 százalék alatti mind a vállalati hitelkihelyezéseket, mind a betéteket tekintve.

A versenytörvény szerint a GVH nem tagadhatja meg az engedély megadását, ha az összefonódás nem csökkenti jelentős mértékben a versenyt az érintett piacon, különösen gazdasági erőfölény létrehozása vagy megerősítése következményeként. Az összefonódás kapcsán a Magyar Tőketársaság oldaláról érintett vállalkozáscsoport tagjai és a Milton Bank Zrt. nem tevékenykednek azonos piacokon, továbbá a Milton Bank piaci részesedése az érintett piacon csekély, így az összefonódás következtében versenykorlátozó hatás nem valószínűsíthető, indokolta a döntést a hivatal.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!