Csicsáky Péter, a Magyar Takarékszövetkezeti Bank elnök-vezérigazgatója újságírói kérdésre válaszolva elmondta: nem ismeri a PSZÁF számítását, amelynek alapján 500 milliárd forint felhasználásának lehetőségét veti fel. Szerinte ez konszolidált adat lehet, viszont a takarékszövetkezetek elsősorban vidéken, helyben működnek és a helyieket szolgálják ki, és esetükben másként kell számolni. Kérdésre válaszolva Csicsáky Péter közölte: központi javaslatként azt tanácsolták a takarékszövetkezeteknek, hogy 11,47 százalékos THM-mel dolgozzanak devizahitelesek megsegítésekor, de a takarékszövetkezetek eltérő kondíciókat is kínálhatnak.
Varga Antal, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség ügyvezető igazgatója elmondta: hetente mérik fel a takarékszövetkezeteknél a helyzetet a devizahitelesek tekintetében, múlt pénteki adataik szerint a takarékszövetkezetekhez mintegy 20 milliárd forint értékű hitel ügyében érkezett megkeresés, de ez az idő előrehaladtával növekedhet.
Az ünnepség szünetében tartott sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva Demján Sándor,az OTSZ elnöke magánemberként úgy vélekedett, hogy szerinte a devizahitelesek megsegítése során az adófizetők pénzéből azokat kell támogatni, akik elfogadható színvonalú, de nem luxus lakáshoz vették fel a svájci frank hitelt. Szerinte a frankhitel átváltását forinthitelre már korábban is megtehették volna az érintettek.
MTI