Csak a hazai sportfogadási piacot 2007-ben mintegy 20-25 milliárd forintra taksálták a szakértők, ebből a Szerencsejáték Zrt. TippMixe 13,4 milliárddal részesedett (ebből 10 százalék származott az internetes fogadásból). Az egyéb szerencsejátékok, mint például a kaszinó vagy a póker ennek akár a dupláját is kitehetik, mert az online szerencsejátékok hihetetlen mértékű terjedésével a sportfogadás egyre több vállalkozó szellemű fogadót csábít a honlapokra, évről évre bővítve a hazai piacot.
A kormány tavaly őszi adójavaslatában egymilliárd forintos koncessziós díj fejében engedélyezte volna a hazánkból is elérhető honpallap rendelkező cégek tevékenységét. Mivel a javaslatból nem lett törvény, ezért jelenleg a 2006 novemberi tiltó határozatok vannak érvényben, vagyis a magyar felügyelet által nem engedélyezett játékben magyar állampolgár nem játszhat, a játék reklámjai hazai médiumokban nem szerepelhetnek, az internetszolgáltatóknak le kell tiltani a játékok honlapjainak elérhetőségét, és a bankok nem utalhatnak a játékot szervező cég, illetve játékosok számláira. Elvben 500 ezer és 10 millió forint közötti bírságra számíthatnak, akik a szabályt megszegik.
Székely Gábor, a Szerencsejáték Zrt. vezérigazgatója szerint az állami vállalat nem száll be az internetes fogadóirodák versenyébe: a 2007-ben indított új online játékokhoz szükséges rendszer kialakítása még abban az évben abbamaradt, és az idén sem terveznek bővítést a világhálón. Székely Gábor szerint a törvények értelmében internetes pókert és kaszinójátékot még az állami társaság sem szervezhetne, írja a Világgazdaság.